Dziś jest:

11 Listopada – Święto Niepodległości w Sompolnie

Autor: / Możliwość komentowania 11 Listopada – Święto Niepodległości w Sompolnie została wyłączona / 525 Wyświetleń / 14 listopada 2017

W sobotę, 11 listopada odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe dla Polaków. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Gminne obchody rozpoczęły się o godzinie 9.00 uroczystym podniesieniem flagi państwowej przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej  w Sompolnie. Następnie delegacje ze sztandarami oraz zaproszeni goście  wyruszyli w stronę kościoła pod wezwaniem św. Marii Magdaleny na uroczystą mszę świętą, która rozpoczęła się o godzinie 9.30.  Mszę świętą za Ojczyznę odprawił ks. kanonik Mirosław Lament, natomiast kazanie wygłosił ks. wikariusz Mateusz Kamiński. Kolejnym etapem uroczystości było przejście na Plac Wolności pod pomnik “Poległych za Ojczyznę”. Na początku tej części uroczystości Sompoleńska Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Macieja Gwoździa wykonała Hymn Polski, następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Sompolno  Roman Bednarek, przypominając jak ważny i niezwykły jest to dzień. W przemówieniu Burmistrza pojawiły się pytania, czy potrafimy dobrze wykorzystać wolność wywalczoną przez poprzednie pokolenia? czy umiemy się z niej cieszyć? Czy pielęgnujemy ją należycie? Burmistrz zaapelował do mieszkańców, aby 11 listopada był dniem radosnym i wyjątkowym. Prosił, aby motywem przewodnim uroczystości było porozumienie – ponad wszelkimi podziałami. Burmistrz podziękował za udział w uroczystości pocztom sztandarowym, Radnym Rady Miejskiej w Sompolnie i Rady Powiatu Konińskiego, dyrektorom i kierownikom jednostek gminnych, Sompoleńskiej Orkiestrze Dętej, pracownikom UM i M-GOK w Sompolnie oraz przede wszystkim mieszkańcom Gminy Sompolno za wspólne świętowanie narodowego święta. Kolejnym punktem uroczystości było złożenie wiązanek pod pomnikiem “Poległych za Ojczyznę”. Kwiaty złożył przedstawiciel kombatantów, Burmistrz Miasta Sompolno w asyście Zastępcy Burmistrza oraz Skarbnika Gminy Sompolno, Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego, delegacja Radnych Rady Miejskiej oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sompolnie, Przewodniczący Samorządu Mieszkańców Miasta Sompolno Łukasz Jankowski oraz przedstawiciele OSP. Na zakończenie uroczystości została odśpiewana przez wszystkich zgromadzonych „Rota”. Uczestnicy uroczystości mieli kotyliony w barwach narodowych wykonane przez podopiecznych i pracowników  Domu Dziennego Pobytu Senior + w Sompolnie. Popołudniowym akcentem obchodów Święta Niepodległości w Sompolnie była akademia zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Na scenie zaprezentował się zespół Kwiaciarki, Mażoretki, Lucky Band, grupa gitarzystów, Karolina Sasińska z koła teatralnego, Patrycja Wełnicka oraz Młodzieżowe i Dziecięce grupy wokalne. W drugiej części wzorem roku ubiegłego Burmistrz Miasta Sompolna Roman Bednarek z pomocą instruktora M-GOK śpiewał wraz z publicznością znane i lubiane pieśni patriotyczne.

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590