2.8 C
Sompolno
czwartek, 1 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościKolejne sukcesy tancerzy

Kolejne sukcesy tancerzy

Dnia 28 maja, w hali widowiskowo – sportowej w Piotrkowie Kujawskim, zorganizowany został Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego. Blisko 236 zespołów tanecznych zmagało się na parkiecie w różnych kategoriach tańca nowoczesnego, jak dico dance czy hip hop. Celem konkursu była popularyzacja amatorskich zespołów tańca nowoczesnego, rozwijanie zainteresowań tanecznych jako formy aktywnego wypoczynku, konfrontacja umiejętności tanecznych i dorobku artystycznego , popularyzacja rożnych technik tańca oraz wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z zespołami.

Z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie wystartowały takie zespoły jak: MIX, TAKT, JUMP oraz GUMISIE. Pod opieką Pani Michaliny Trawińskiej, grupa taneczna JUMP zajęła II miejsce w formacji tanecznej do lat 11, natomiast w kategorii duetu do lat 11, dziewczęta Marlena Czyżewska i Julia Woźniak zajęły IV miejsce. Na wyróżnienie również zasługuje grupa taneczna MIX, która dwa razy zajęła VI miejsce w Kategorii mini formacji w przedziale wiekowym od 12 do 15 lat.

Zespoły nie spoczywając na laurach, wystartowały 6 czerwca,  w Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych, które odbyło się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kleczewie.                                     „Taniec piękny, taniec zdrowy” pod takim hasłem Starostwo Powiatowe w Koninie wspólnie z Urzędem Gminy i Miasta w Kleczewie zorganizowało w/w wydarzenie, które powróciło po kilkuletniej przerwie.

Zespoły z Sompolna, Lubstowa oraz Mąkolna, zaprezentowały się na scenie w wybranych przez siebie formach tanecznych. Zgodnie z regulaminem Przeglądu mógł być to taniec ludowy lub nowoczesny. Regulamin dopuszczał także inne formy tańca. Na wyróżnienie zasługuje grupa TAKT, która wytańczyła II miejsce.

Duże gratulacje dla wszystkich startujących zespołów!!

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane