Dziś jest:

42 osoby wzięły udział w sobotniej akcji pt. Sprzątanie naszego parku.

Autor: / Możliwość komentowania 42 osoby wzięły udział w sobotniej akcji pt. Sprzątanie naszego parku. została wyłączona / 87 Wyświetleń / 21 lutego 2016

 

20 lutego tuż po godzinie 9 można było spotkać pierwszych mieszkańców Miasta Sompolno, którzy przybyli na działkę, znajdującą się pomiędzy marketem PoloMarket, a kościołem Parafii Ewangelicko – Augsburskiej przy ul. 11 Listopada w celu przyłączenia się do akcji społecznej pt. “Sprzątanie Naszego Parku” zorganizowanej przez Samorząd Mieszkańców Miasta Sompolno oraz Burmistrza Miasta Sompolno. Teren ten przeznaczony jest na park miejski, który będzie pełnił funkcje wypoczynkowe, rekreacyjne oraz sportowe. Park sam w sobie ma propagować kulturę oraz poszanowanie dla piękna przyrody.

Wszyscy zebrani zostali “uzbrojeni” w worki na śmieci, rękawice i grabie, i ruszyli aby sprzątać park miejski. Ilość zapełnionych worków, rosła z minuty na minutę, znajdowano głównie szklane butelki, opakowania po chipsach, foliowe torby. Akcja trwała ok. 5 godzin i była również doskonałą okazją do spotkania się mieszkańców i wspólnego spędzenia czasu w pięknych walorach przyrody. Uczestnicy musieli się trochę natrudzić, ale taka okolicznościowa lekcja w terenie na pewno da efekty w przyszłości.

Na zakończenie akcji  „Sprzątania Naszego Parku ” w siedzibie sompoleńskiego Koła Wędkarskiego odbyło się ognisko zorganizowane przez Burmistrza Miasta Sompolno Pana Romana Bednarka.

Za okazaną pomoc w realizacji społecznej akcji „Sprzątanie Naszego Parku” serdeczne podziękowania od Samorządu Mieszkańców Miasta Sompolno dla:

  • sklepu “Mayster” S.C. za podarowanie rękawiczek,
  • mieszkańców Miasta Sompolno,
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Sompolnie,
  • Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 08 w Sompolnie,
  • Burmistrza Miasta Sompolno oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Sompolnie,
  • Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych za wywóz zebranych odpadów

 

Przeczytaj również: