2.8 C
Sompolno
niedziela, 3 marca, 2024
Strona głównaAktualności89 urodziny Kubusia Puchatka

89 urodziny Kubusia Puchatka

14 pażdziernika w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Sompolnie świętowano 89 rocznicę “narodzin” Kubusia Puchatka.
Uczestnicy spotkania urodzinowego mieli okazję zapoznać się z historią narodzin solenizanta, czytali fragmenty książki “Kubuś Puchatek” i dekorowali tort urodzinowy dla ukochanego misia.
Miś z wdzięczności za pamięć częstował dzieci cukierkami… była fajna zabawa!

89 lat to historia sięgająca nie tylko 2, ale nawet 3 lub 4 pokolenia wstecz. Więc spokojnie możemy tutaj dodać informację dla starszych, wszystkich którzy czytali czy oglądali Kubusia Puchatka.
Książka powstała 1926 roku.
Kubuś Puchatek i drugi tom opowieści o sympatycznych zwierzątkach, Chatka Puchatka, powstały z inspiracji bajkami, jakie Alan Aleksander Milne opowiadał na dobranoc swojemu synkowi Christopherowi (Krzysiowi). Bohaterami bajek były ulubione maskotki chłopca – pluszowy miś, królik, osiołek, prosiaczek, sowa, kangurzyca z malutkim kangurkiem (w drugim tomie pojawia się kolejne zwierzątko – tygrysek). Pierwowzorem Kubusia Puchatka był miś o imieniu Winnie the Pooh, którego chłopczyk dostał w prezencie na siódme urodziny. Zachęcony przez żonę i znajomych, autor spisał wymyślane przez siebie historyjki.

Kubuś Puchatek to opowieść o tym, że ludzie, których spotykamy wokół siebie, nie są tacy sami jak my. Każdy człowiek ma jakieś wady i ograniczenia – czegoś się boi, czegoś nie potrafi, coś go przeraża. Jedni są radośni i beztroscy, jak Tygrysek, inni najchętniej sami podejmowaliby wszystkie decyzje, jak Królik, jeszcze ktoś lubi się wymądrzać i pokazywać swoją wiedzę na różne tematy jak Sowa, a ktoś z kolei jest skromny, trzyma się z boku i nie potrafi walczyć o korzyści dla siebie jak Kłapouchy. Ważne jest, abyśmy każdego człowieka próbowali poznać, bo może się okazać, że zostanie naszym przyjacielem, jeśli tylko zaakceptujemy go takim, jakim jest.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Sompolnie

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane