Dziś jest:

89 urodziny Kubusia Puchatka

Autor: / Możliwość komentowania 89 urodziny Kubusia Puchatka została wyłączona / 501 Wyświetleń / 21 października 2015

14 pażdziernika w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Sompolnie świętowano 89 rocznicę “narodzin” Kubusia Puchatka.
Uczestnicy spotkania urodzinowego mieli okazję zapoznać się z historią narodzin solenizanta, czytali fragmenty książki “Kubuś Puchatek” i dekorowali tort urodzinowy dla ukochanego misia.
Miś z wdzięczności za pamięć częstował dzieci cukierkami… była fajna zabawa!

89 lat to historia sięgająca nie tylko 2, ale nawet 3 lub 4 pokolenia wstecz. Więc spokojnie możemy tutaj dodać informację dla starszych, wszystkich którzy czytali czy oglądali Kubusia Puchatka.
Książka powstała 1926 roku.
Kubuś Puchatek i drugi tom opowieści o sympatycznych zwierzątkach, Chatka Puchatka, powstały z inspiracji bajkami, jakie Alan Aleksander Milne opowiadał na dobranoc swojemu synkowi Christopherowi (Krzysiowi). Bohaterami bajek były ulubione maskotki chłopca – pluszowy miś, królik, osiołek, prosiaczek, sowa, kangurzyca z malutkim kangurkiem (w drugim tomie pojawia się kolejne zwierzątko – tygrysek). Pierwowzorem Kubusia Puchatka był miś o imieniu Winnie the Pooh, którego chłopczyk dostał w prezencie na siódme urodziny. Zachęcony przez żonę i znajomych, autor spisał wymyślane przez siebie historyjki.

Kubuś Puchatek to opowieść o tym, że ludzie, których spotykamy wokół siebie, nie są tacy sami jak my. Każdy człowiek ma jakieś wady i ograniczenia – czegoś się boi, czegoś nie potrafi, coś go przeraża. Jedni są radośni i beztroscy, jak Tygrysek, inni najchętniej sami podejmowaliby wszystkie decyzje, jak Królik, jeszcze ktoś lubi się wymądrzać i pokazywać swoją wiedzę na różne tematy jak Sowa, a ktoś z kolei jest skromny, trzyma się z boku i nie potrafi walczyć o korzyści dla siebie jak Kłapouchy. Ważne jest, abyśmy każdego człowieka próbowali poznać, bo może się okazać, że zostanie naszym przyjacielem, jeśli tylko zaakceptujemy go takim, jakim jest.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Sompolnie

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590