Dziś jest:

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Autor: / Możliwość komentowania Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze została wyłączona / 29 Wyświetleń / 20 lipca 2017

W niedzielę, 9 lipca 2017r., na boisku przy urzędzie Miejskim w Sompolnie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Mimo upału imprezie towarzyszyła nie tylko sportowa rywalizacja ale i wspaniała atmosfera. Zawodnicy mogli liczyć na doping kibiców licznie zgromadzonych na trybunach. W zawodach wzięło udział 5 drużyn z jednostek OSP działających na terenie miasta i gminy Sompolno. Do zawodów również przystąpiła, w formie pokazowej, młodzieżowa drużyna pożarnicza z OSP Sompolno.

Druhowie rywalizowali ze sobą w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami i ćwiczeniach bojowych. Startujące drużyny uczestniczyły również w konkurencji musztry, której ocena nie była brana do klasyfikacji generalnej.

Komisja Sędziowska nie miała łatwego zadania. Liczył się nie tylko czas, ale poprawność wykonywanych zadań. Po zsumowaniu czasu trwania sztafety pożarniczej 7 x 50 oraz ćwiczeń bojowych i uwzględnieniu punktów karnych, Komisja ustaliła, jak niżej:

I miejsce-OSP Sompolno z czasem: 97,91
II miejsce-OSP Mąkolno z czasem: 106,66
III miejsce-OSP Racięcice z czasem: 115,72
IV miejsce-OSP Mostki z czasem: 133,20
V miejsce-OSP Lubstów z czasem:149,80

OSP Sompolno zajmując pierwsze miejsce zakwalifikowała się do Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które odbędą 2 września 2017r. na stadionie w Ślesinie.

Wszystkim drużyną gratulujemy!

Przeczytaj również: