Dziś jest:

VIII Gminna Akcja Honorowego poboru krwi

Autor: / Możliwość komentowania VIII Gminna Akcja Honorowego poboru krwi została wyłączona / 34 Wyświetleń / 6 lutego 2018

2 lutego, w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  nr 1 w Sompolnie, odbyła się już VIII Gminna Akcja Honorowego Poboru Krwi zorganizowana przez Burmistrza Miasta Sompolno. Chętnych do oddania krwi było 60 osób. Z różnych powodów, po wstępnych badaniach liczba ta uległa nieznacznemu zmniejszeniu. Wśród krwiodawców było 5 osób, które po raz pierwszy zdecydowały się w ten sposób pomóc bliźniemu. Cała akcja przebiegła w miłej atmosferze. Udało się przekazać na rzecz osób chorych i ofiar wypadków cząstkę siebie. Podsumowując zebrano 20,70l.
Krew oddali m.in. Zastępca Burmistrza Miasta Sompolno Pani Joanna Raźniewska, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Sompolnie, rodzice uczniów uczęszczających do szkół w gminie Sompolno, a także mieszkańcy gminy Sompolno. Na wszystkie przybyłe osoby czekało przepyszne śniadanie oraz loteria z atrakcyjnymi nagrodami.

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim krwiodawcom za przybycie, Dyrekcji Zespołu Szkolno–Przedszkolnego za użyczenie pomieszczeń oraz pomoc w organizacji,  pracownikom Urzędu Miejskiego w Sompolnie za zaangażowanie oraz pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, personelowi z Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu za profesjonalizm i życzliwość wobec krwiodawców.

Przeczytaj również: