Dziś jest:

Ale!Radio …do usłyszenia w Sompolnie [+audio]

Autor: / Możliwość komentowania Ale!Radio …do usłyszenia w Sompolnie [+audio] została wyłączona / 1210 Wyświetleń / 1 grudnia 2015

Ale!RADIO działające w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie w gminie Krzymów, stało się rozgłośnią międzygminną. Od pierwszego grudnia swoje miejsce na antenie radia ma gmina Sompolno.
Rozgłośnia funkcjonuje już od ponad trzech lat w gminie Krzymów. Przyłączenie się Sompolna jest pierwszym efektem realizacji pomysłu, aby Ale!RADIO stało się platformą medialną dla gmin zrzeszonych w Lokalnej Grupie Działania „Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia”. Gmina Sompolno jest pierwszą, która podjęła to wyzwanie.
– Materiały radiowe będzie realizował Bartek Śliwicki, laureat konkursu dziennikarskiego mający za sobą praktyki w radiu RMF FM i, co ważne, mieszkaniec Sompolna, znający życie miasta i gminy. W niedalekiej przyszłości taka współpraca mogłaby objąć również inne sfery, na przykład wymianę kulturalną – powiedział Krzysztof Kędziora, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.
Aby posłuchać Ale!Radia w Sompolnie, wystarczy wejść na stronę www.sompolno.pl, znaleźć i uruchomić player rozgłośni.
Na co mogą liczyć mieszkańcy gminy Sompolno? Już w grudniu na antenie Ale!RADIA będzie można usłyszeć relacje z wydarzeń, rozmowy z samorządowcami i mieszkańcami miasta i gminy – to wszystko w bloku „Nasze Sprawy”, emitowanym od poniedziałku do piątku od 9:00 do 23:00, co dwie godziny. W sobotę o 14:00 i 19:00 zapraszamy do słuchania magazynu „To był tydzień”, w ramach którego podsumowywać będziemy wydarzenia z gmin Krzymów i Sompolno z mijającego tygodnia. Ponadto w Ale!RADIU słuchacze znajdą dużo dobrej muzyki – od wielkich przebojów aż po hity ostatnich lat. Szczegóły program na każdy dzień można znaleźć na www.sompolno.pl, w ramce pod playerem Ale!RADIA.
– Planujemy realizować programy tematyczne, na przykład z udziałem seniorów, uczniów, ponadto audycje prewencyjne, poradnikowe czy historyczne. Mam nadzieję, że i w Sompolnie z czasem będą powstawać tego typu programy – dodaje Krzysztof Kędziora.
To nie jedyna nowość dotycząca rozgłośni. Od połowy grudnia można jej słuchać także za pomocą dekoderów platformy nc+ . Umożliwia to system, który nazywa się Radio+. Dekoder musi mieć łączność z siecią wifi lub kablowo odbierać sygnał z routera. Kiedy zostaną spełnione powyższe warunki, słuchacz będzie miał dostęp nie tylko do Ale!Radia, lecz także do kilkuset innych rozgłośni. Ponadto od kilku miesięcy można słuchać Ale!Radia w samartfonach za pomocą aplikacji TuneIn, gdzie rozgłośnia ma swój profil. Wystarczy ściągnąć tę aplikację na telefon, wyszukać stacji i… słuchać.


Rozmowa z Krzysztofem Kędziorą – Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie:

Autor: Paweł Markowski

Przeczytaj również: