2.8 C
Sompolno
środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaAktualności112Ćwiczenia sompoleńskich strażaków

Ćwiczenia sompoleńskich strażaków

29 czerwca 2015 roku, około godziny 09.30, Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie otrzymało zgłoszenie o pożarze przenośnika taśmowego koparki wydobywającej nadkład z wyrobiska odkrywki Drzewce w PAK KWB Konin SA.
Po przybyciu pierwszych zastępów straży okazało się, że do pożaru doszło na skutek zatarcia łożyska przenośnika. Pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał na całą długość przenośnika taśmowego, stwarzając silne zadymienie oraz zagrożenie dla pracowników obsługujących koparkę oraz dla konstrukcji i instalacji technologicznych tej maszyny. Gęsty dym zmusił obsługę koparki do skoku z wysokości, co spowodowało u nich znaczne obrażenia.
Strażacy przystąpili do gaszenia płonącego taśmociągu oraz do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym pracownikom.
Powyższy opis to tylko scenariusz ćwiczeń, które zostały przeprowadzone na terenie odkrywki. Ich celem było sprawdzenie m. in. umiejętności współdziałania strażaków z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Nr 1 i 2 Komendy Miejskiej PSP w Koninie, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Kole, Zakładowej Straży Pożarnej Konsalnet Secure Solutions oraz druhów z OSP Sompolno i OSP Kramsk.
Ponadto wszyscy uczestnicy ćwiczeń zapoznali się ze specyfiką pracy oraz zagrożeniami, jakie mogą wystąpić na terenie kopalni.
Podczas ćwiczeń obecni byli przedstawiciele PAK KWB Konin SA oraz kierownictwo KM PSP w Koninie.

Ochotnicza Straż Pożarna w Sompolnie

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane