Dziś jest:

Społeczna debata o bezpieczeństwie

Autor: / Możliwość komentowania Społeczna debata o bezpieczeństwie została wyłączona / 137 Wyświetleń / 7 lipca 2015

Około 50 osób uczestniczyło w debacie o stanie bezpieczeństwa w gminach Wierzbinek i Sompolno, czyli na terenie działania Komisariatu Policji w Sompolnie.
Z ramienia Starostwa Powiatowego na debatę przybyli wicestarosta Władysław Kocaj oraz Komendant Miejski Policji w Koninie mł. insp. Sławomir Jądrzak. Obecni byli burmistrz Sompolna Roman Bednarek i wójt Wierzbinka Paweł Szczepankiewicz.

Ze stanem bezpieczeństwa w obu gminach zapoznał zebranych Komendant Komisariatu Policji w Sompolnie nadkom. Franciszek Kalus.
Mieszkańcy pytali, co policjanci robią, aby zapobiegać zażywaniu narkotyków przez młodzież szkolną oraz o szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach. Po raz kolejny powzięty był temat zbyt szybko jeżdżących motocyklistów. Burmistrz Roman Bednarek zapowiedział powstanie w Sompolnie na ul. Warszawskiej (a być może na 11 Listopada również) przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną i miernikiem prędkości, który przełączy światło na czerwone w przypadku wykrycia zbyt szybko poruszającego się pojazdu.
Mieszkańcy z jednej strony chcieliby częstszych patroli z Wydziału Ruchu Drogowego, a z drugiej strony większej pobłażliwości ze strony funkcjonariuszy. Innymi słowy najlepiej byłoby, gdyby policjanci… tylko straszyli niepokornych kierowców.

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590