Dziś jest:

Derby w Sompolnie!

Autor: / Możliwość komentowania Derby w Sompolnie! została wyłączona / 376 Wyświetleń / 1 czerwca 2016

Derby rządzą się swoimi prawami – to stare piłkarskie porzekadło doskonale opisuje rozegrane w niedzielne popołudnie spotkanie pomiędzy GKS Sompolno i GTS Błękitni Mąkolno.

Derby gminy dostarczyły jak zwykle wielu piłkarskich emocji. Były bramki, kartki i głośny doping licznie zgromadzonej publiczności. Mecz był niezwykle ważny dla zespołu GKS Sompolno, który przed tą kolejką znalazł się w strefie spadkowej tabeli ligi okręgowej. Mocno zmotywowani piłkarze Sompolna od początku meczu ruszyli do ataku i już w 7 minucie zdobyli bramkę autorstwa Dawida Brudnickiego. Po straconej  bramce zawodnicy Błękitnych chcieli szybko odrobić straty jednak w 30 minucie obrona Błękitnych popełniła błąd, który z zimną krwią wykorzystał Norbert Kozłowski strzelając drugą bramkę dla GKS. Po dwóch straconych bramkach zawodnicy z Mąkolna ruszyli do odrabiania strat, które udało się częściowo odrobić w 39 minucie. W zamieszaniu po rzucie rożnym ładnym strzałem z przed pola karnego popisał się Mateusz Ułanek zmniejszając straty do jednej bramki. W końcówce pierwszej połowy było jeszcze jedno ważne wydarzenie dla całego spotkania. Po bardzo ostrym faulu na Przemysławie Jankowskim drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną otrzymał zawodnik GTS Mąkolno Bartosz Kotkowski. W ostatniej akcji pierwszej połowy swoją szansę na podwyższenie rezultatu mieli zawodnicy GKS Sompolno, ale znakomitą interwencją popisał się bramkarz gości Kacper Kłosowski. Druga połowa to typowy mecz walki. Zwodnicy GTS grający w dziesiątkę próbowali doprowadzić do remisu, natomiast zawodnicy GKS grali z kontry stwarzając sobie sytuacje bramkowe. Jednak próby obu drużyn nie przyniosły rezultatu i mecz zakończył się wynikiem z pierwszej połowy 2:1 dla GKS Sompolno. Zwycięstwo Sompolna pozwoliło wydostać się ze strefy spadkowej.

W przerwie meczu licznie zgromadzeni kibice mogli zobaczyć występy taneczne zespołów: MIX i TAKT z MGOK Sompolno, które przygotowała Michalina Trawińska. Natomiast mecz sprawnie i dowcipnie komentował Andrzej Prętnicki. Organizatorzy dziękują za przygotowanie nagłośnienia Albertowi Michalskiemu.

GKS Sompolno – Błękitni Mąkolno 2:1 Bramki: Dawid Brudnicki, Norbert Kozłowski – Mateusz Ułanek.

tekst/ zdjęcia: sompolno24.pl