2.8 C
Sompolno
sobota, 25 czerwca, 2022

Dni Sompolna 2013

Po raz osiemnasty na Placu Targowym w Sompolnie 13 lipca 2013r. odbył się Wielkopolski Piknik Sołtysów. Pomimo deszczowej pogody zwolenników dobrej zabawy nie zabrakło. Jak zawsze przybyli sołtysi z całej Wielkopolski. Dla nich Piknik to okazja do spotkania, podzielenia się swoimi doświadczeniami, ale przede wszystkim to wspólna zabawa. Niezmiennie od początku głównym organizatorem imprezy jest Gmina Sompolno, którą wspomaga Wydawnictwo Przegląd Koniński oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.
Deszcz nie zniechęcił wystawców, którzy może nie tak licznie jak w latach ubiegłych, ale zechcieli prezentować swoje wyroby. Gastronomie kusiły pysznymi przekąskami, a wesołe miasteczko zapraszało do zabawy. Występy na scenie zainaugurowała Sompoleńska Orkiestra Dęta. Oficjalnego rozpoczęcia Pikniku dokonał Burmistrz Miasta Sompolno –Pan Andrzej Kossowski, a także Wojewoda Wielkopolski Pan Piotr Florek. Przybyłych do wspólnej zabawy także zaprosiła Pani Urszula Szatkowska, z-ca dyrektora „Wydawnictwa Przegląd Koniński oraz Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Pan Ireneusz Niewiarowski. Podczas imprezy zgodnie z tradycją wybrany został NAJPOPULARNIEJSZY SOŁTYS REGIONU KONIŃSKIEGO. Został on wyłoniony w ramach trzy etapowego konkursu, którego organizatorem było Wydawnictwo Przegląd Koniński Sp. z o.o. Na scenie zaprezentowało się pięciu finalistów plebiscytu, którzy do końca dopingowani przez swoich kibiców rywalizowali o ten tytuł. Laureatką tegorocznego konkursu została Pani Elżbieta Nawrocka z sołectwa Dąb, przedstawicielka gminy Skulsk. Kolejne miejsca zdobyli: Bożena Kołek sołectwo Dziadowice Folwark, gmina Malanów, Wojciech Kołacki sołectwo Krzykosy, gmina Kłodawa, Iwona Jakubowska sołectwo Złotkowy, gmina Rychwał oraz Ignacy Maroszek z Powidza. Nagrodzona także została przedstawicielka naszej gminy Pani Anna Kosmowska, która otrzymała puchar od Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Janusza Stankiewicza dla najpopularniejszego Sołtysa Gminy Sompolno.
Publiczność do wspólnej zabawy zachęcały panie w pięknych, kolorowych strojach prezentujących tańce Samby Brazylijskiej oraz taniec brzucha. Główną atrakcją był występ gwiazdy wieczoru – jednej z najbardziej znanych formacji pop-rockowych w Polsce – zespołu ŁZY. Grupa zaprezentowała swoje największe przeboje. Koncert bardzo podobał się publiczności, która śpiewała razem z wykonawcami. Piknik zakończył się zabawą taneczną z zespołem UNISON.
Na drugi dzień 14 lipca bawiliśmy się podczas imprezy – Dni Sompolna, która rozpoczęła się paradą bryczek ulicami miasta w związku z obchodem „III święta Dyszla”, którego organizatorami byli Burmistrz Miasta Sompolno oraz Wielkopolski Związek Hodowców Koni w Koninie. W ramach tego święta odbyły się także zawody w powożeniu zaprzęgów konnych. Uczestników oraz laureatów zawodów Burmistrz Miasta Sompolno, odznaczył statuetkami oraz pucharami, a konie udekorowano flo. Na scenie zaprezentowały się miejscowe zespoły, a dzień zakończył się dyskoteką, która trwała do późnych godzin nocnych.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane