Dziś jest:

Dni Sompolna 2014 – fotorelacja

Autor: / Możliwość komentowania Dni Sompolna 2014 – fotorelacja została wyłączona / 596 Wyświetleń / 16 lipca 2014

W sobotę 12 lipca odbył się XIX Wielkopolski Piknik Sołtysów. Jak co roku organizatorem imprezy jest Gmina Sompolno przy współpracy Przeglądu Konińskiego i Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów. Występy na scenie zainaugurowała Sompoleńska Orkiestra Dęta, która za swoje dotychczasowe osiągnięcia została wyróżniona i otrzymała tytuł „Zasłużony dla Powiatu Konińskiego”. Oficjalnego otwarcia Pikniku dokonali: Burmistrz Miasta Sompolno – Pan Andrzej Kossowski, Wojewoda Wielkopolski Pan Piotr Florek, Senator RP Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Pan Ireneusz Niewiarowski oraz Pan Stanisław Piguła, Redaktor Naczelny „Wydawnictwa Przegląd Koniński”. Podczas imprezy zgodnie z tradycją wybrany został NAJPOPULARNIEJSZY SOŁTYS REGIONU KONIŃSKIEGO. Został on wyłoniony w ramach czteroetapowego konkursu, którego organizatorem było Wydawnictwo Przegląd Koniński. Na scenie zaprezentowało się pięciu finalistów plebiscytu, którzy do końca dopingowani przez swoich kibiców rywalizowali o ten tytuł. Laureatem tegorocznego konkursu został Pan Wiesław Czaja z sołectwa Sławsko, przedstawiciel gminy Rzgów. II miejsce zdobyła Pani Ewa Sobczak z Kościelca, a III Pan Marcin Czaja z Przykony. Nagrodzona także została przedstawicielka naszej gminy Pani Małgorzata Rewers z Mostek, która otrzymała puchar od Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Janusza Stankiewicza dla Najpopularniejszego Sołtysa Gminy Sompolno oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Sompolna.
Publiczność do wspólnej zabawy zachęcały panie w pięknych, kolorowych strojach prezentując tańce Samby. Główną atrakcją imprezy był występ jednego z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej (disco polo) zespołu Bayer Full. Grupa zaprezentowała swoje największe przeboje. Koncert bardzo podobał się publiczności, która śpiewała razem z wykonawcami. Po koncercie uczestnicy pikniku wysłuchali jeszcze utworów wykonanych przez zespoły muzyczne „PLAN B” oraz „MALINA BLUES BAND”. Impreza zakończyła się zabawą taneczną z zespołem „AKTIV” w trakcie której obejrzeć można było imponujący pokaz sztucznych ogni.

Na drugi dzień 13 lipca bawiliśmy się podczas imprezy – Dni Sompolna, która rozpoczęła się tradycyjnie paradą bryczek ulicami miasta w związku z obchodem „IV święta Dyszla”, którego organizatorami byli Burmistrz Miasta Sompolno oraz Wielkopolski Związek Hodowców Koni w Koninie. W ramach tego święta odbyły się także obchody jubileuszu 15-lecia działalności Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Sompolnie. Już po raz czwarty odbyły się zawody konne, a ich uczestników oraz laureatów Burmistrz Miasta Sompolno, odznaczył statuetkami oraz pucharami, a konie udekorował flo. Specjalnie dla najmłodszych poza sceną odbył się także program zabaw z licznymi nagrodami. Podczas uroczystości za swoją działalność zostały również wyróżnione Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie oraz Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Sompolnie otrzymując z rąk Starosty Konińskiego Pani Małgorzaty Waszak oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Janusza Stankiewicza tytuł „Zasłużony dla powiatu”. Na scenie zaprezentowały się miejscowe zespoły, a atrakcją wieczoru był koncert polskiego zespołu rockowego BRACIA. Fani i tym razem nie zawiedli bawiąc się i śpiewając razem z zespołem. Dzień zakończył się dyskoteką, która trwała do późnych godzin nocnych.
Piknik to wspaniała okazja do zabawy, a dzięki bogatemu i różnorodnemu programowi imprez przyczyniamy się do upowszechniania i krzewienia wśród społeczności różnych nurtów kultury.

 

Po więcej zdjęć i filmów z imprezy zapraszamy do naszej galerii i na nasz kanał w serwisie youtube.

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590