Dziś jest:

Drodzy Mieszkańcy Gminy Sompolno !

Autor: / Możliwość komentowania Drodzy Mieszkańcy Gminy Sompolno ! została wyłączona / 326 Wyświetleń / 9 grudnia 2015

Burmistrz Miasta Sompolno pragnie poinformować , iż dnia 6 stycznia 2016 roku ulicami Sompolna po raz pierwszy w historii miasta przejdzie barwny Orszak Trzech Króli. Sompolno wkrótce dołączy zatem do elitarnego grona prawie 200 miast Polski, w których mieszkańcy będą radośnie i w przestrzeni publicznej świętować Boże Narodzenie. Należy podkreślić, że będzie to wspaniała okazja, aby ciekawie i w gronie rodzinnym spędzić to świąteczne popołudnie. Jednocześnie Orszak Trzech Króli ma być swego rodzaju impulsem dla wszystkich, którym bliskie są pozytywne wartości i manifestacją chrześcijańskich korzeni naszej wspólnoty. 6 stycznia 2016 roku o godz. 16.30 Orszak Trzech Króli wyruszy radosnym korowodem sprzed kościoła parafialnego, a następnie przejdzie ulicami miasta przez Rynek, na którym odbędzie się przedstawienie jasełkowe. Orszak Trzech Króli stanowi bowiem bezpośrednie nawiązanie do tradycji wystawiania jasełek ulicznych i widowisk herodowych. Już dziś w imieniu organizatorów proszę o czynne włączenie się do królewskiego orszaku poprzez udział całych rodzin, delegacji z sołectw oraz dzieci i młodzieży. Byłoby wspaniale, gdyby uczestnicy byli przebrani w stroje nawiązujące kolorami i charakterem do orszaku . Tym samym zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Na najpiękniejszy strój króla”. Orszak zakończy wspólne kolędowanie w sali OSP Sompolno, gdzie zostanie rozstrzygnięty konkurs „Na najpiękniejszy strój króla”.

Mam nadzieję, że zechcecie Państwo budować tradycję Orszaku Trzech Króli w naszej gminie. Liczę na zaangażowanie z Państwa strony i pomoc w podjętych działaniach.

Burmistrz Miasta Sompolno
/-/ Roman Bednarek

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590