Dziś jest:

Dzielnicowy spotkał się z gimnazjalistami

Autor: / Możliwość komentowania Dzielnicowy spotkał się z gimnazjalistami została wyłączona / 187 Wyświetleń / 7 marca 2019

Starszy sierżant Krzysztof Skoczylas spotkał się we wtorek 26 lutego z uczniami klas III Gimnazjum w Mąkolnie. Tematem były dopalacze i odpowiedzialność karna nieletnich.

III klasa gimnazjum to już przedsmak pewnego rodzaju wolności – za chwilę ci młodzi ludzie rozjadą się do szkół ponadgimnazjalnych i z pewnością czekać na nich będą jakieś zagrożenia. Temat dopalaczy jest co prawda poruszany przy każdej niemal okazji, ale tych rozmów nigdy za wiele.

Kilkudziesięciu uczniów klas III wzięło udział we wtorkowym spotkaniu ze starszym sierżantem Krzysztofem Skoczylasem, dzielnicowym z Komisariatu Policji w Sompolnie, zorganizowanym w Gimnazjum w Mąkolnie. Przy pomocy przygotowanej przez siebie prezentacji multimedialnej zobrazował uczniom problematykę związaną z odpowiedzialnością karną nieletnich. Nierzadko zdarza się, że młodzi ludzie zupełnie nieświadomie popełniają czyny zabronione, nie zdając sobie sprawy z odpowiedzialności jaką mogą ponieść.

Osobnym tematem były dopalacze. Nie ma chyba świadomej osoby w naszym kraju, która nie zdawałaby sobie sprawy z niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą używanie tej grupy środków odurzających. Bardzo ważne jest wpojenie młodym ludziom, że dla zysku producenci tych środków do ich produkcji stosują nawet trucizny oraz że ratowanie człowieka po zażyciu dopalaczy jest szczególnie trudne, ponieważ lekarze nie mają informacji jakie substancje trafiły do organizmu, a co za tym idzie nie są w stanie podawać odpowiednich leków.

Marcin Jankowski

KMP Konin

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590