2.8 C
Sompolno
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaAktualności112Dzielnicowy spotkał się z gimnazjalistami

Dzielnicowy spotkał się z gimnazjalistami

Starszy sierżant Krzysztof Skoczylas spotkał się we wtorek 26 lutego z uczniami klas III Gimnazjum w Mąkolnie. Tematem były dopalacze i odpowiedzialność karna nieletnich.

III klasa gimnazjum to już przedsmak pewnego rodzaju wolności – za chwilę ci młodzi ludzie rozjadą się do szkół ponadgimnazjalnych i z pewnością czekać na nich będą jakieś zagrożenia. Temat dopalaczy jest co prawda poruszany przy każdej niemal okazji, ale tych rozmów nigdy za wiele.

Kilkudziesięciu uczniów klas III wzięło udział we wtorkowym spotkaniu ze starszym sierżantem Krzysztofem Skoczylasem, dzielnicowym z Komisariatu Policji w Sompolnie, zorganizowanym w Gimnazjum w Mąkolnie. Przy pomocy przygotowanej przez siebie prezentacji multimedialnej zobrazował uczniom problematykę związaną z odpowiedzialnością karną nieletnich. Nierzadko zdarza się, że młodzi ludzie zupełnie nieświadomie popełniają czyny zabronione, nie zdając sobie sprawy z odpowiedzialności jaką mogą ponieść.

Osobnym tematem były dopalacze. Nie ma chyba świadomej osoby w naszym kraju, która nie zdawałaby sobie sprawy z niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą używanie tej grupy środków odurzających. Bardzo ważne jest wpojenie młodym ludziom, że dla zysku producenci tych środków do ich produkcji stosują nawet trucizny oraz że ratowanie człowieka po zażyciu dopalaczy jest szczególnie trudne, ponieważ lekarze nie mają informacji jakie substancje trafiły do organizmu, a co za tym idzie nie są w stanie podawać odpowiednich leków.

Marcin Jankowski

KMP Konin

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane