Dziś jest:

Dzień Edukacji Narodowej

Autor: / Możliwość komentowania Dzień Edukacji Narodowej została wyłączona / 925 Wyświetleń / 15 października 2015

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela, obchodzony 14 października każdego roku jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Sompolnie z tej okazji odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej, w którym uczestniczyli zaproszeni przez Pana Burmistrza Romana Bednarka nauczyciele i pracownicy z oświaty ze Sompolna, Lubstowa i Mąkolna. Uroczystość rozpoczęły ciepłe słowa, które w stronę przybyłych gości kierowała gospodarz szkoły Pani Dyrektor Jolanta Rosiak. Głos również zabrał Burmistrz Miasta Sompolno – Roman Bednarek składając serdeczne życzenia i podziękowania dla wszystkich zebranych podkreślając ważną rolę nauczyciela, jako autorytetu w środowisku lokalnym. Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela w imieniu Starosty Konińskiego p. Stanisława Bielika odczytał również p. Waldemar Marciniak.

Temu podniosłemu świętu towarzyszyły przygotowywane przez uczniów i ich opiekunów specjalne występy artystyczne. Kulminacyjnym momentem uroczystości było wręczenie przez Dyrektorów szkół nagród wyróżniającym się nauczycielom oraz pracownikom obsługi za ich rzetelną pracę. Jak co roku zostały wręczone Nagrody Burmistrza, którymi zostali uhonorowani: p. Jolanta Rosiak, p. Dorota Kaczmarczyk, p. Adelina Nowak, p. Ewa Kałużna, p. Krystyna Sybilska, p. Maria Maciejewska, p. Agnieszka Rzeźnik, p. Witold Stasiński, p. Jacek Ulański, p. Marcin Bekier.

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590