2.8 C
Sompolno
sobota, 25 czerwca, 2022

Dzień Patrona

“Żeby coś znaleźć, trzeba wiedzieć czego się szuka” to myśl ks. Jana Twardowskiego, patrona naszej szkoły, człowieka kochającego ludzi, przyrodę, nauczyciela, który przez swoją poezję był i jest drogowskazem dla każdego czytelnika.

Dnia 24 maja obchodziliśmy w szkole podstawowej w Lubstowie “Dzień Patrona”. Młodzież z tej okazji z kl.IV-VI pod opieką p. Hanny Kłosowskiej i p.Zbigniewa Słodkiewicza przygotowała część słowno-muzyczną, Wszyscy mogli wysłuchać utworów ks. Jana Twardowskiego, przepełnionych takimi wartościami życiowymi jak miłość do bliźniego,wierność ideałom i poszanowanie piękna przyrody. Nie zabrakło również koncertu zespołu uczniów grających na różnych instrumentach.

Po tej uroczystej akademiii cała społeczność wzięła udział w Rodzinnym Festynie. Były pieczone kiełbaski, smaczna grochówka, a także przepyszne słodkości upieczone przez mamy naszych dzieci. Największą atrakcją okazały się zjeżdżalnie, basen z kulkami, gokardy, malowanie twarzy w różne postacie bajkowe oraz ciekawe konkursy z nagrodami, w których udział wzięły dzieci i ich rodzice. Pani dyr. Aneta Budziach podziękowała sponsorom, nauczycielom, rodzicom za przygotowanie całej imprezy oraz strażakom za sprawowanie opieki.

Wszyscy miło spędzili czas, a nawet pierwsze krople deszczu nie popsuły świetnej zabawy.

Szkoła Podstawowa w Lubstowie

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane