2.8 C
Sompolno
piątek, 27 stycznia, 2023

Galerie zdjęć – rok 2014

DOŻYNKI 2014

Plon niesiemy plon, urodzajny plon, żeby chleba było więcej, żeby radość, żeby szczęście weszły w każdy dom, plon niesiemy plon”. Słowa tej pieśni zabrzmiały 24 sierpnia, podczas Dożynek Gminno-Parafialnych w Sompolnie. Mieszkańcy Gminy Sompolno w ten dzień dziękowali za całoroczny trud i pracę na roli. Była to okazja do wyrażenia wdzięczności dla rolników za ich ciężką oraz pełną poświęceń pracę, pracę zasługującą na szacunek i uznanie całego społeczeństwa. Uroczystość rozpoczęła tradycyjnie msza św. w Kościele Parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny w Sompolnie, podczas której przedstawiciele władz samorządowych wraz z mieszkańcami wspólnie zanosili modlitwy dziękczynne za tegoroczne zbiory. Po nabożeństwie barwny korowód prowadzony przez poczty sztandarowe oraz Sompoleńską Orkiestrę Dętą przeszedł ulicami miasta na plac przy Urzędzie Miejskim, gdzie odbyła się część artystyczna Dożynek. Starostami tegorocznych Dożynek byli: Pani Magdalena Trzymkowska, która wraz z mężem Dariuszem prowadzą 40 ha gospodarstwo rolne w Stefanowie oraz Pan Mirosław Szabelski, który wspólnie z żoną i synem w miejscowości Zakrzewek prowadzą gospodarstwo rolne specjalizujące się w produkcji warzyw i zbóż. Oczywiście nie zabrakło starannie wykonanych pięknych koron dożynkowych, które są świadectwem, że chcemy pielęgnować dziedzictwo i kulturę naszego narodu. W bieżącym roku było ich 5, a przygotowały je sołectwa: Belny, Marcjanki, Sompolinek i Sycewo, a także Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wierzbia. Tradycyjnie komisja konkursowa wybrała najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W bieżącym roku I miejsce zajął wieniec z sołectwa Sycewo, drugie miejsce zajęło sołectwo Sompolinek, a trzecie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wierzbia. Uczestnikom czas umilały występy Zespołu Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy” ze Śmigla, zespołu folklorystycznego „Dębowiacy” oraz śpiew rodzimego zespołu „Kwiaciarki” przeplatane pokazami różnorodnych tańców prezentowanych przez pary taneczne z Centrum Tańca Mark Dance z Płocka. Obchody zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Bravi”.

KONCERT ZESPOŁU BRACIA

Koncert gwiazdy wieczoru Dni Sompolna. 13-07-2014

IV ŚWIĘTO DYSZLA

IV Święto Dyszla w Sompolnie, tradycyjnie rozpoczęło się paradą bryczek ulicami miasta w związku. Organizatorami tej imprezy byli Burmistrz Miasta Sompolno oraz Wielkopolski Związek Hodowców Koni w Koninie. Już po raz czwarty odbyły się zawody konne, a ich uczestników oraz laureatów Burmistrz Miasta Sompolno, odznaczył statuetkami oraz pucharami, a konie udekorował flo. Marcin Klinkiewicz z Turku zdobył I miejsce w powożeniu koni w zaprzęgu czterokonnym oraz w powożeniu koni w zaprzęgu parokonnym. W powożeniu koni w zaprzęgu pojedynczym wygrał Kazimierz Jankowski z Sompolna. W powożeniu kuca w zaprzęgu pojedynczym I miejsce przypadło Zbigniewowi Nowakowskiemu. W powożeniu koników polskich w zaprzęgu parokonnym złoto zdobył Jan Wasielewski z Sompolna.

DNI SOMPOLNA 2014

13 lipca bawiliśmy się podczas imprezy - Dni Sompolna. W ramach tego święta odbyły się także obchody jubileuszu 15-lecia działalności Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Sompolnie.

KONCERT GRUPY BAYER FULL

Koncert grupy Bayer Full jako gwiazdy XIX Wielkopolskiego Pikniku Sołtysów. 12-07-2014

PIKNIK SOŁTYSÓW 2014

W sobotę 12 lipca odbył się XIX Wielkopolski Piknik Sołtysów. Jak co roku organizatorem imprezy jest Gmina Sompolno przy współpracy Przeglądu Konińskiego i Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów. Występy na scenie zainaugurowała Sompoleńska Orkiestra Dęta, która za swoje dotychczasowe osiągnięcia została wyróżniona i otrzymała tytuł „Zasłużony dla Powiatu Konińskiego”. Oficjalnego otwarcia Pikniku dokonali: Burmistrz Miasta Sompolno – Pan Andrzej Kossowski, Wojewoda Wielkopolski Pan Piotr Florek, Senator RP Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Pan Ireneusz Niewiarowski oraz Pan Stanisław Piguła, Redaktor Naczelny „Wydawnictwa Przegląd Koniński”. Podczas imprezy zgodnie z tradycją wybrany został NAJPOPULARNIEJSZY SOŁTYS REGIONU KONIŃSKIEGO. Został on wyłoniony w ramach czteroetapowego konkursu, którego organizatorem było Wydawnictwo Przegląd Koniński. Na scenie zaprezentowało się pięciu finalistów plebiscytu, którzy do końca dopingowani przez swoich kibiców rywalizowali o ten tytuł. Laureatem tegorocznego konkursu został Pan Wiesław Czaja z sołectwa Sławsko, przedstawiciel gminy Rzgów. II miejsce zdobyła Pani Ewa Sobczak z Kościelca, a III Pan Marcin Czaja z Przykony. Nagrodzona także została przedstawicielka naszej gminy Pani Małgorzata Rewers z Mostek, która otrzymała puchar od Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Janusza Stankiewicza dla Najpopularniejszego Sołtysa Gminy Sompolno oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Sompolna. Publiczność do wspólnej zabawy zachęcały panie w pięknych, kolorowych strojach prezentując tańce Samby. Główną atrakcją imprezy był występ jednego z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej (disco polo) zespołu Bayer Full. Grupa zaprezentowała swoje największe przeboje. Koncert bardzo podobał się publiczności, która śpiewała razem z wykonawcami. Po koncercie uczestnicy pikniku wysłuchali jeszcze utworów wykonanych przez zespoły muzyczne „PLAN B” oraz „MALINA BLUES BAND”. Impreza zakończyła się zabawą taneczną z zespołem „AKTIV” w trakcie której obejrzeć można było imponujący pokaz sztucznych ogni.

ZAWODY PZW O PUCHAR BURMISTRZA 2014

Dnia 01.06.2014r. na stawach w miejscowości Zakrzewek odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sompolno połączone z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Wędkarza. W związku z tym w imprezie, która odbyła się już po raz kolejny, uczestniczyła młodzież szkolna. Wyniki: • w kategorii seniorów w drodze losowania pomiędzy Wacławem Jeziorskim a Szymonem Byszko wygrał drugi z wymienionych zawodników, który złowił karpia o wadze 0,88kg • w kategorii juniorów puchar otrzymał Mateusz Sławiński, który złowił karasia o wadze 0,76 kg • w kategorii niezrzeszonych – szkoła podstawowa największą rybę złowiła Weronika Kwiatkowska, był to karp o wadze 0,71 kg • w kategorii niezrzeszonych – gimnazjum Kacper Stasiński złowił karpia o wadze 1,94kg

POLSKA BIEGA 2014

W dniu 23 maja 2014r. odbył się VI Sompoleński Bieg „Dla zdrowia” w ramach akcji Polska Biega. W biegu wzięła udział młodzież z ZSP nr 1 w Sompolnie, oraz ZSP nr 2 w Lubstowie, ZSP nr 3 w Mąkolnie, ze Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Ośno Górne i Okolice a także wszyscy chętni mieszkańcy gminy

MISTRZOSTWA KOŁA PZW 2014

W dniu 06.04.2014r. na kanale w miejscowości Wygoda odbyły się I zawody wędkarskie o tytuł Mistrza Koła nr 8 w Sompolnie. Zawodnicy byli podzieleni na dwie kategorie: seniorzy i juniorzy. W imprezie wzięło udział 44 seniorów i 11 juniorów. Otwarcia dokonał prezes zarządu kol. Jacek Sławiński witając koleżankę i kolegów będąc jednocześnie organizatorem z Andrzejem Majewskim i Arkadiuszem Bednarskim. Sędzią głównym zawodów był Marek Wiśniewski, który przedstawił regulamin i omówił przebieg zawodów natomiast pomocniczym - Ryszard Wańkowski. Końcowe wyniki przedstawiają się następująco: w kategorii seniorów Mistrzem Koła nr 8 został kol. Tomasz Tomczak z wynikiem 7,65kg. I v-ce Mistrzem Koła nr 8 został kol. Jacek Sławiński z wynikiem 5, 75kg. II v-ce Mistrzem Koła nr 8 został kol. Krzysztof Malcer z wynikiem 5,05kg. W kategorii juniorów Mistrzem Koła nr 8 został kol. Mateusz Sławiński z wynikiem 1,92kg. I v -ce Mistrzem Koła nr 8 został kol. Kamil Sławiński z wynikiem 1,46kg. II v- ce Mistrzem Koła nr 8 został kol. Artur Kozłowski z wynikiem 0,70kg. Wręczono również nagrodę i puchar za największą rybę, którą złowił Piotr Wełnicki. Był to okoń o wadze 1,40kg. Organizatorzy zawodów pragną w imieniu wszystkich wędkarzy serdecznie podziękować sponsorom za udzielone wsparcie, bez którego zarówno nagrody jak i oprawa zawodów nie byłaby tak atrakcyjna. Ogromne wyrazy uznania kierujemy więc do: p.Andrzeja Kossowskiego, p.Ryszarda Lewandowskiego, p.Krzysztofa Piaseckiego, p.Jana Kozłowskiego, p.Szymona Kozłowskiego, p.Piotra Wełnickiego, p.Piotra Pietrzaka, p.Andrzeja Prętnickiego, Delikatesy „Ania” – Anny Michalskiej, p.Roman Bednarek, PHU „AGAWA” – p.Michała Bekiera, sklep LEO & BOLO – p.Leszka Gołaszewskiego, sklep wędkarski „BIK” – p.Arkadiusza Bednarskiego, Urząd Gminy Wierzbinek.

Poprzedni artykułGalerie zdjęć – rok 2013
Następny artykułDzień Rodziny
POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane