Dziś jest:

Galerie zdjęć – rok 2017

Autor: / Możliwość komentowania Galerie zdjęć – rok 2017 została wyłączona / 128 Wyświetleń / 12 stycznia 2017

Zabawa na zakończenie ferii

Tegoroczna zima płata figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku zorganizowano zabawy na lodzie. Żegnając ferie, 11 lutego 2017r., nieopodal stadionu, w posiadłości pana Jana Wasielewskiego, współorganizatora spotkania, entuzjaści zimowej zabawy uczestniczyli w ciekawych konkurencjach na lodzie. Dzieci, a nawet i dorośli, oddali się zimowemu szaleństwu. Zorganizowano konkursy takie jak slalom na łyżwach, ślizg na butach, mecz hokejowy, które potwierdziły, że nawet w mroźną pogodę można bawić się bardzo dobrze. Konkurencją, którą rozpoczęto spotkanie był slalom na łyżwach. Podzieloną ją na trzy kategorie. W pierwej kategorii, w której byli najmłodsi zawodnicy wygrał Bartosz Nowakowski. Trasę w kategorii pań najszybciej pokonała pani Iwno Kwarcińska – Hyżak. Natomiast w kategorii panów, z czasem 32 sekundy, najszybszy okazał się pan Karol Budny. W konkurencji pokonania trasy z kijem hokejowym i krążkiem najlepiej spisał się Wasielewski Kamil. Najdalej na butach ślizgała się Justyna Janke. Po "lodowych" wyczynach przyszedł czas na mecz hokeja. W meczu hokejowym Niebiescy Sompolno & OSP padł wynik 4:1. Wszyscy zwycięzcy otrzymali upominki od Burmistrza Miasta Sompolno Pana Romana Bednarka. W milej atmosferze, przy ognisku można było się ogrzać, zjeść kiełbaskę i rozmawiać bezkońca. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie. Serdecznie podziękowania należą się rodzinie Państwa Staszaków z Sompolna, którzy ufundowali chleb oraz OSP Sompolno, na czele z druhem, a także współorganizatorem imprezy, panem Łukaszem Jankowskim, którzy świetnie podołali organizacyjnemu przedsięwzięciu.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Około 140 seniorów z dziesięciu gmin powiatu konińskiego świętowało Powiatowy Dzień Babci i Dziadka w Sompolnie. Powiatowy Dzień Babci i Dziadka jest to impreza cykliczna, obchodzona co roku w innej gminie powiatu konińskiego. Organizatorem spotkania była Rada Seniorów Powiatu Konińskiego. Dzień babci i dziadka odbył się pod patronatem Starosty Konińskiego oraz Burmistrza Miasta Sompolna. W gronie seniorów znaleźli się przedstawiciele gmin: Sompolno, Wierzbinek, Kramsk, Ślesin, Skulsk, Krzymów, Rzgów, Kazimierz Biskupi, Grodziec oraz Rychwał, oraz członkowie zespołu Kwiaciarki oraz seniorzy z Domu Dziennego Pobytu dla Osób Starszych w Sompolnie. Życzenia seniorom złożył Burmistrz Miasta Sompolno Pan Roman Bednarek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego Pan Janusz Stankiewicz. Panowie wręczyli symboliczne bukiety kwiatów na ręce Przewodniczącej Rady Seniorów Powiatu Konińskiego Pani Haliny Rogowskiej oraz Pani Sekretarz Teresy Mazurek. Wszyscy seniorzy otrzymali śliczne i starannie wykonane laurki przygotowane przez dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Sompolnie oraz w Lubstowie, oraz przez przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej w Sompolnie. Gromkimi brawami seniorzy oklaskiwali występy przedszkolaków z Sompolna i Lubstowa, pani Janiny Bednarskiej, pana Andrzeja Prętnickiego, zespołu „Kwiaciarki” oraz seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Sompolnie. Sporą atrakcją był wyjątkowy tort z logo powiatu konińskiego i gminy Sompolno. Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą taneczną.

V GMINNA AKCJA POBORU KRWI

27 stycznia 2017 roku w budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Sompolnie odbyła się już V Gminna Akcja Honorowego Poboru Krwi zorganizowana przez Burmistrza Miasta Sompolno. Chętnych do oddania krwi było ponad 50 osób. Z różnych powodów, po wstępnych badaniach liczba ta uległa nieznacznemu zmniejszeniu. Wśród krwiodawców było 6 osób, które po raz pierwszy zdecydowały się w ten sposób pomóc bliźniemu. Cała akcja przebiegła w miłej atmosferze. Udało się przekazać na rzecz osób chorych i ofiar wypadków cząstkę siebie. Podsumowując, zebrano 21,600l. Krew oddali m.in. pracownicy Urzędu Miejskiego w Sompolnie na czele z Burmistrzem Miasta Sompolno Panem Romanem Bednarkiem, kadra administracyjna ZSP nr w Sompolnie oraz rodzice uczniów uczęszczających do w/w szkoły, a także mieszkańcy gminy Sompolno. Na wszystkie przybyłe osoby czekało przepyszne śniadanie oraz tort z okazji zorganizowania V Akcji Krwiodawstwa, który został ufundowany przez „Valdi. Zakład Piekarniczo - Cukierniczy. Marszewski W. w Sompolnie” Organizatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim krwiodawcom za przybycie, Dyrekcji Zespołu Szkolno–Przedszkolnego za użyczenie pomieszczeń oraz pomoc w organizacji, pracownikom Urzędu Miejskiego w Sompolnie za zaangażowanie oraz pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, personelowi z Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu za profesjonalizm i życzliwość wobec krwiodawców. Kolejna akcja już w maju !!!

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2017

II "Orszak Trzech Króli" w Sompolnie już za nami. Orszak miał bajkowo - zimową scenerię. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Sompolnie. Następnie barwny orszak na czele, którego szli Trzej Królowie, a za nimi artyści z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie oraz mieszkańcy Sompolna wyruszył na Rynek Miejski. Należy wspomnieć, że w korowodzie bardzo licznie uczestniczyli najmłodsi mieszkańcy naszej gminy odświętnie przebrani, dużo dzieci miało atrybut króla, czyli koronę, a w rękach trzymało lampiony. Na Rynku Miejskim odbyło się przedstawienie Jasełki Ulicznej w wykonaniu Pracowni-Teatru KO.T z Wrocławia. Przedstawienie ukazywało w sposób symboliczny walkę dobra ze złem. Po obejrzeniu przedstawienia przez licznie zgromadzoną widownię głos zabrał Burmistrza Miasta Sompolna Romana Bednarka, który złożył wszystkim życzenia i podziękował za liczny udział w orszaku mimo minusowej temperatury. Następnie orszak przemaszerował na salę OSP w Sompolnie, gdzie odbyła się druga część uroczystości. Na początku tej części nastąpiło złożenie darów przez Trzech Króli, w rolę których wcielili się: Burmistrz Miasta Sompolno Roman Bednarek, Ksiądz Mirosław Lament oraz Radny Powiatu Konińskiego Waldemar Marciniak. Następnie publiczność wysłuchała koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie. Na zakończenie tego uroczystego wieczoru został rozstrzygnięty konkursu na „Na Najpiękniejszą Gwiazdę Betlejemską”. Jury w składzie: Justyna Zielińska, Mariola Bednarek oraz Wiktor Targoński wyłoniło zwycięzców. I miejsce zajął KGW Sycewo, II miejsce Świelicka Socjoterapeutyczna, III miejsce Przedszkole w Sompolnie. Jury przyznało również równorzędne wyróżnienia.

SAMORZĄDOWE KOLĘDOWANIE 2017

8 stycznia, w mroźna niedzielę, ale w gorącej atmosferze w Sali OSP w Sompolnie zabrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaśpiewane przez samorządowców z Babiaka,  Kramska, Krzymowa, Skulska, Ślesina, Starostwa Powiatowego w Koninie, Wierzbinka oraz Sompolna. To był już dziesiąty, jubileuszowy koncert kolęd w którym biorą udział samorządowcy z powiatu konińskiego oraz gminy Babiak w powiecie kolskim. Wszystkie zgromadzone osoby przywiał Burmistrz Miasta Sompolno Pan Roman Bednarek. Każda z grup wykonała dwie kolędy, które wcześnie zostały przypisane poszczególnym samorządowcom w drodze losowania. Wszyscy uczestnicy kolędowania wykazali się talentem, oraz kreatywnością. Samorządowcy z Babiaka postawili na wersję akustyczną, nastrojową, przy akompaniamencie gitary klasycznej. Przedstawiciele gminy Krzymów wykonali kolędy w aranżacji nowoczesnej, z rockowym „pazurem”, a przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Koninie zaśpiewali kolędy z podziałem na głosy, bez nagłośnienia i w towarzystwie dyrygenta, który czuwał nad całością występu. Gminę Sompolno na scenie reprezentowali Burmistrz Miasta Sompolno Pan Roman Bednarek, Radni Rady Miejskiej w Sompolnie Pani Edyta Imbiorkiewicz, Jan Wasielewski, Karol Malinowski, Bartosz Bartosik (akompaniament na akordeonie), Andrzej Prętnicki- który jednocześnie prowadził całe spotkanie, Wiktor Targoński-przedstawiciel Samorządu Mieszkańców Miasta Sompolno oraz Oliwier  Trawiński-akompaniament na skrzypcach. Na zakończenie wspólnego spotkania, wszyscy wójtowie i burmistrzowie otrzymali pamiątkowe statuetki oraz wspólnie wykonali kolędę Wśród nocnej ciszy. Na Samorządowe Kolędowanie w 2018 roku zaprosił Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina, a kolędowanie w 2019 roku  zarezerwował już Tadeusz Jankowski, wójt Krzymowa.