2.8 C
Sompolno
piątek, 27 stycznia, 2023
Strona głównaAktualności112Gazem pieprzowym postawił na nogi wszystkie służby

Gazem pieprzowym postawił na nogi wszystkie służby

Wczoraj, tj. 13 lutego 2017 roku jeden z uczniów gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Sompolnie rozpylił na korytarzu gaz pieprzowy.

Straż Pożarna oraz Policja w Koninie zgłoszenie o incydencje odebrali po godz. 13.00 Na miejsce zdarzenia, oprócz PSP Konin, w której znajdowała się m.in. specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno – ekologicznego, zadysponowano jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Sompolno.

Ponieważ gaz pieprzowy nie działa poprzez wywoływanie bólu, lecz poprzez wywołanie uczucia silnego pieczenia, połączonego z trudnością oddychania i utrzymania otwartych oczu oraz dezorientację, konieczna była ewakuacja ponad 100 osób z budynku szkoły do sali gimnastycznej. 

Na miejsce zdarzenia wezwano cztery karetki, które zajęły się przebadaniem osób narażonych na styczność z rozpyloną substancją. W efekcie do szpitala trafiło czterech uczniów, którzy najbardziej uskarżali się na problemy z oddychaniem. Po dotarciu do szpitala wykonano tym osobą niezbędne badania i po otrzymaniu wyników wypuszczona do domu.  Część dzieci została odebrana ze szkoły do domów przez rodziców.

Na razie nie wiadomo dlaczego 15-latek użył gazu pieprzowego w szkole. Policja ustala dokładne okoliczności zdarzenia. Gimnazjalista ma zostać przesłuchany w charakterze sprawcy.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane