2.8 C
Sompolno
piątek, 1 marca, 2024
Strona głównaAktualnościGra Miejska "Oranżada słodkie smaki PRL-u"

Gra Miejska “Oranżada słodkie smaki PRL-u”

Gry miejskie z powodzeniem promują miasta, ważne wydarzenia czy postacie, zapewniając przy tym porządną porcję zabawy jej uczestnikom.

Gmina Sompolno  zorganizowała drugą edycję sompoleńskiej gry miejskiej. W zabawie wzięło 72 uczestników podzielonych na ośmioosobowe zespoły. Na starcie pojawiły się takie drużyny jak: Nauczyciele z Sompolna, Strażacy, Nauczyciele z Mąkolna, Urzędnicy, M- GOK w Sompolnie, Licealiści, Gimnazjaliści, Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Ośnie Górnym oraz drużyna składająca się z mieszkańców Sompolna.

Tym razem przenieśliśmy się w czasy PRL-u i zasmakowaliśmy absurdalnego smaku jego klimatu. Kilkudziesięciu śmiałków postanowiło zderzyć się z rzeczywistością Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Jak im poszło?

Ich zadaniem było znaleźć rozsiane po całym mieście punkty i wykonać różnorakie zadania. Można było sprawdzić zarówno swój intelekt, jak i sprawność fizyczną. Zabawa rozpoczęła się na „ORLIK-u” w Sompolnie, gdzie stoczono wojnę o przedmioty w grze kółko i krzyżyk. Reszta zadań, które czekały na uczestników, na trasie to skakanie przez skakankę w 6 osób, mielenie pomidorów przy pomocy PRL-owskiej maszynki czy też wypicie własnoręcznie zmielonej i zaparzonej przez siebie kawy. Pędzenie przez całe miasto z przedmiotami mniej lub bardziej potrzebnymi, czy stanie w kolejce do sklepu. Nie zabrakło również łapówek i intryg.  Karton z kisielem, który skrywał w sobie tajemnicze przedmioty zmuszał uczestników do pobudzenia wyobraźni i delikatnego ubrudzenia się. Zupa mleczna za czasów PRL-u było rarytasem, dla uczestników przyszykowano do wypicia jeden litr mleka. Nie zbrakło także wesołych telegramów i układania puzzli z bajkami z tamtych lat. Wędrujący po mieście uczestnicy nie tylko przykuwali uwagę ale także angażowali do działania nie jednego mieszkańca.

Każde zadanie było ocenianie, a  wszystkie zespoły otrzymały „Zaświadczenie” o ukończeniu gry oraz rozlosowano nagrody dla każdego uczestnika.

Jeszcze raz ogromne podziękowania dla Naszych sponsorów w Grze Miejskiej ” Oranżada słodkie smaki PRL-u” Bez Was zabawa nie miałaby takiego charakteru.
Dziękujemy!! Gospodarstwo Agroturystyczne “Osada Babia Góra”Old GardenPracownia Reklamy GrakomHotel AtutTermy UniejówGminna Spółdzielnia “Samopomoc Chłopska”Koniński Dom Kultury KDK Konin , Burmistrz Miasta Sompolno Pan Roman Bednarek, Zastępca Burmistrza Pani Joanna Raźniewska, Pani Maria Wolska-Tulisz 🙂
I oczywiście ogromne podziękowania dla Pracowników Urzędu Miejskiego za pomoc w organizacji.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane