Dziś jest:

I Gminna Akcja Poboru Krwi

Autor: / Możliwość komentowania I Gminna Akcja Poboru Krwi została wyłączona / 292 Wyświetleń / 16 października 2015

Dnia 16 października 2015 roku w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sompolnie odbyła się I Gminna Akcja Honorowego Poboru Krwi zorganizowana przez Burmistrza Miasta Sompolno. Na akcje, pomimo deszczowej pogody, przybyły 64 osoby, chętne do oddania krwi. Niestety, z różnych powodów, po wstępnych badaniach zostały zakwalifikowane 42 osoby do jej oddania. Wśród krwiodawców były 22 osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się w ten sposób pomóc bliźniemu. Cała akcja przebiegała w przemiłej atmosferze. Udało się przekazać na rzecz osób chorych i ofiar wypadków cząstkę siebie, pozostawiając ponad 18,5 litra krwi.

Dobry przykład dał Burmistrz Miasta Sompolno Pan Roman Bednarek, który po raz pierwszy oddał krew. Do szczytnej akcji włączyli się również Pani Joanna Raźniewska – Zastępca Burmistrza, Radny Rady Powiatu Konińskiego Pan Waldemar Marciniak, pracownicy Urzędu Miejskiego w Sompolnie, nauczyciele gminnych placówek oświatowych, liczna młodzież, a także mieszkańcy zarówno z terenu gminy Sompolno jak i z innych gmin.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim krwiodawcom za przybycie, Kierownikowi MGOPS za użyczenie lokalu, a pracownikom Urzędu Miejskiego w Sompolnie za zaangażowanie oraz pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Przeczytaj również: