2.8 C
Sompolno
sobota, 25 czerwca, 2022
Strona głównaAktualnościII Orszak Trzech Króli

II Orszak Trzech Króli

II “Orszak Trzech Króli” w Sompolnie już za nami. Orszak miał bajkowo – zimową scenerię.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Sompolnie. Następnie barwny orszak na czele, którego szli Trzej Królowie, a za nimi artyści z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie oraz mieszkańcy Sompolna wyruszył na Rynek Miejski. Należy wspomnieć, że w korowodzie bardzo licznie uczestniczyli najmłodsi mieszkańcy naszej gminy odświętnie przebrani, dużo dzieci miało atrybut  króla, czyli koronę, a w rękach trzymało lampiony. Na Rynku Miejskim odbyło się przedstawienie Jasełki Ulicznej w wykonaniu Pracowni-Teatru KO.T
z Wrocławia. Przedstawienie ukazywało w sposób symboliczny walkę dobra ze złem.

Po obejrzeniu przedstawienia przez licznie zgromadzoną widownię  głos zabrał Burmistrza Miasta Sompolna Romana Bednarka, który złożył wszystkim życzenia i podziękował za liczny udział w orszaku mimo minusowej temperatury. Następnie orszak przemaszerował na salę OSP w Sompolnie, gdzie odbyła się druga część uroczystości. Na początku tej części nastąpiło złożenie darów przez Trzech Króli, w rolę których wcielili się: Burmistrz Miasta Sompolno Roman Bednarek, Ksiądz Mirosław Lament oraz Radny Powiatu Konińskiego Waldemar Marciniak.

Następnie  publiczność wysłuchała koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie. Na zakończenie tego uroczystego wieczoru został rozstrzygnięty konkursu na „Na Najpiękniejszą Gwiazdę Betlejemską”. Jury w składzie: Justyna Zielińska, Mariola Kucal – Bednarek oraz Wiktor Targoński wyłoniło zwycięzców.
I miejsce zajął KGW Sycewo,
II miejsce  Świelicka Socjoterapeutyczna,
III miejsce Przedszkole w Sompolnie.
Jury przyznało również równorzędne wyróżnienia.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane