Dziś jest:

III Gminna Akcja Honorowego Poboru Krwi

Autor: / Możliwość komentowania III Gminna Akcja Honorowego Poboru Krwi została wyłączona / 184 Wyświetleń / 6 czerwca 2016

 

3 czerwca 2016 roku w budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  nr 1 w Sompolnie odbyła się III Gminna Akcja Honorowego Poboru Krwi zorganizowana przez Burmistrza Miasta Sompolno. Chętne do oddania krwi były 47 osoby. Z różnych powodów, po wstępnych badaniach liczba ta uległa nieznacznemu zmniejszeniu. Wśród krwiodawców było 11 osób, które po raz pierwszy zdecydowały się w ten sposób pomóc bliźniemu. Cała akcja przebiegła w miłej atmosferze. Udało się przekazać na rzecz osób chorych i ofiar wypadków cząstkę siebie.

Krew oddali m.in. pracownicy Urzędu Miejskiego w Sompolnie, nauczyciele i kadra administracyjna na czele z Dyrekcją Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 Sompolnie oraz rodzice uczniów uczęszczających do w/w szkoły,  a także mieszkańcy gminy Sompolno.

Na wszystkie przybyłe osoby czekało słodkie śniadanie i koktajl truskawkowy.

Wśród osób, które uczestniczyły w akcji organizatorzy rozlosowali cenne nagrody. Nagrody zostały ufundowane przez: Balkonik sklep ortopedyczno-medyczny, Apteka Aloes Anna Michalska-Jania, NZOZ „Centrum Rehabilitacji” mgr Tomasz Wasieleski, MjM Aleksandra Jankowska – BUTIK, Piekarnia Jan Staszak, Gabinet kosmetyczny Anna Majchrzak, Pizzeria K-2 Sompolno Czupryniak Krzysztof.

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim krwiodawcom za przybycie, Dyrekcji Zespołu Szkolno–Przedszkolnego za użyczenie pomieszczeń oraz pomoc w organizacji,  pracownikom Urzędu Miejskiego w Sompolnie za zaangażowanie oraz pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, personelowi z Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu za profesjonalizm i życzliwość wobec krwiodawców.

Kolejna akcja już 30 września!!!

Przeczytaj również: