2.8 C
Sompolno
piątek, 27 stycznia, 2023
Strona głównaAktualnościKolejne zawody i kolejne medale ekipy AMSW z Wilkowic

Kolejne zawody i kolejne medale ekipy AMSW z Wilkowic

Osiem medali – w tym pięć złotych – oraz dwa pasy mistrzowskie zdobyli zawodnicy Akademii Mieszanych Sztuk Walki z Wilkowic podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kyokushin Budo Kai, które w sobotę odbyły się w Trzciankach koło Piły.

Fighterzy rywalizowali w karate kyokushin i grapplingu, a wszystkie walki odbywały się na ringu. W imprezie uczestniczyło 130 zawodników reprezentujących 25 klubów z całego kraju, wśród nich dziewięcioosobowa ekipa z wilkowickiej Akademii, która zgarnęła osiem medali. Złote krążki wywalczyli: Justyna Cymerman, Amelia Cymerman, Julia Grześ, Alan Grabowski oraz Daniel Piątkowski. Srebro padło łupem Przemysława Radoszewskiego, a po brąz sięgnęli Dawid Ciesielski i Michał Betka, który debiutował na ogólnopolskich zawodach.

Wieczorem po zakończeniu Mistrzostw Polski w tym samym miejscu odbyła się Gala Mistrzów IBK Kyokushin, podczas której toczono walki w formulach K-1 i MMA. Gracjan Musieliński z sekcji Sompolno AMSW (wychowanek Jacka Malinowskiego) stoczył walkę w MMA z zawodnikiem z Wągrowca i wygrał ją w pierwszej rundzie przez duszenie gilotynowe. Walkę o pas mistrzowski w formule K-1 otrzymała piętnastoletnia Amelia Cymerman, która wygrała w drugiej rundzie przez nokaut i również zdobyła mistrzowski pas.

Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich zawodników, którzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania – mówi Jacek Malnowski II trener AMSW – Gracjan na Gali Mistrzów dostał szanse walki o tytuł i wykorzystał ją wygrywając przed czasem. Amelia również zaprezentowała się bardzo dobrze pokonując swoja przeciwniczkę przez nokaut.

Serdeczne gratulacje dla Gracjana!!

źródło:wloclawek.info.pl

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane