Dziś jest:

Kolorowy Bal Przebierańców dla dzieci

Autor: / Możliwość komentowania Kolorowy Bal Przebierańców dla dzieci została wyłączona / 140 Wyświetleń / 18 lutego 2019

W niedzielę 10 lutego 2019 roku Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury już po raz drugi zorganizował Bal Przebierańców dla dzieci. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sali już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówkach.  Stroje  na tegorocznym balu nawiązywały do” Krainy bajek, baśni i legend „. Wśród uczestników balu były wróżki, księżniczki, zwierzątka, ale  nie zabrakło też piratów, Batmana, Spidermana czy innych barwnych postaci.  To był naprawdę elegancki i piękny bal . Zgodnie z tradycją,  został zainaugurowany uroczystym polonezem. Dzieci z gracją kroczyły w takt muzyki. Później nastąpiła wielka prezentacja strojów. Uczestnicy balu przebrani w barwne i pomysłowe  stroje bohaterów  bajek  z dumą prezentowali swoje kostiumy.  Następnie  rozpoczęły się tańce, które były  przeplatane zabawami oraz konkursami, zwycięzcy byli nagradzani  drobnymi upominkami. Wszyscy bawili się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała  do tańców, więc i rodzice chętnie włączali się do zabawy. Podczas balu zostali wybrani: królowa i król oraz pięcioro dzieci w najpiękniejszych strojach. Liczyła się własna inwencja twórcza i wykonanie. Królową Balu Przebierańców 2019 została Karolina Żarnowska ubrana w piękną sukienkę zrobioną z czerwonej krepiny zaś Królem Michał Muszyński- krasnal siedzący na muchomorze. Wyróżnieni zostali za pomysłowe przebrania : Emilia Dąbrowska, Ania Tulisz, Izabela Dąbrowska, Jagoda Maciejewska, Szymon Jedliński. Dla wszystkich uczestników balu został przygotowany słodki poczęstunek i napoje Dzieci wracały do domu we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590