2.8 C
Sompolno
niedziela, 1 października, 2023
Strona głównaAktualności„Kulturalnie i lokalnie – cykl szkoleń dotyczących tworzenia i promocji produktów lokalnych...

„Kulturalnie i lokalnie – cykl szkoleń dotyczących tworzenia i promocji produktów lokalnych w powiecie konińskim

Projekt zakłada zorganizowanie trzech dwudniowych warsztatów dotyczących propagowania przedsiębiorczości oraz tworzenia i promocji produktów lokalnych, a także upowszechnianie  dobrych praktyk poprzez organizację wizyt studyjnych w miejscach, które są przykładem wykorzystania lokalnego potencjału i dobrego pomysłu ludzi mieszkających na obszarach wiejskich.

W bezpłatnych warsztatach mogą wziąć udział mieszkańcy powiatu konińskiego, w tym liderzy lokalni, koła gospodyń wiejskich, organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, gospodarstwa agroturystyczne i ekologiczne, rękodzielnicy i wytwórcy lokalni, a także indywidualni rolnicy zainteresowani wytwarzaniem i sprzedażą produktów lokalnych.

W sumie będzie to 90 osób zamieszkujących 3 obszary LGD. Projekt potrwa do 15 listopada 2016 r.

Właśnie ruszyła rekrutacja na warsztaty, które odbędą się w Kramsku. W dniach 11 lipca do 16 sierpnia br. można przesłać swoje zgłoszenie na załączonym formularzu na adres mailowy Stowarzyszenia wielkopolska.wschodnia@wp.pl lub na e-mail Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koninie promocja@powiat.konin.pl,  można go złożyć także w Biurze Stowarzyszenia w Kramsku, ul. Kurpińskiego 6.

Informacje o projekcie znajdują się także na stronie internetowej http://powiat.konin.pl/pl/1/1114/kulturalnie_i_lokalnie_w_powiecie_koninskim_-_projekt

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

 

Poprzedni artykułBezpieczne wakacje
Następny artykułZapytanie ofertowe
POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane