Dziś jest:

Małe kino społecznościowe szansą na rozwój zasobów kulturalnych województwa wielkopolskiego

Autor: / Możliwość komentowania Małe kino społecznościowe szansą na rozwój zasobów kulturalnych województwa wielkopolskiego została wyłączona / 244 Wyświetleń / 29 sierpnia 2019

Utworzenie małych kin na terenie 26 wielkopolskich miejscowości ma na celu umożliwienie mieszkańcom korzystania z dóbr kultury oraz integrację społeczną.

Kina społecznościowe dają możliwość dopasowania oferty do odbiorcy poszukującego rozrywki uszytej na „własną miarę”. Repertuar układa animator lub samodzielnie widzowie, korzystając z tytułów dostępnych na wspólnym dysku.

Projekt zakłada realizację inwestycji w gminach: Chrzypsko Wielkie, Dąbie, Grodzisk Wielkopolski, Kępno, Kołaczkowo, Kostrzyn, Koźminek, Lądek, Łobżenica, Miedzichowo, Miłosław, Opalenica, Pobiedziska, Powidz, Rawicz, Rzgów, Siedlec, Skoki, Sompolno, Ślesin, Tuliszków, Wierzbinek, Witkowo, Wolsztyn, Żerków, Trzcianka.

Celem głównym jest zwiększenie atrakcyjności oferty kulturalnej regionu.

Celem szczegółowym jest rozwój i wzbogacenie oferty kulturalnej w gminie, która umożliwi mieszkańcom dostęp do ciekawych pozycji filmowych kina światowego i polskiego. Kina utworzone zostaną w ramach istniejącej już infrastruktury publicznej. Wyposażeniem sali multimedialnej będą profesjonalne urządzenia do emisji obrazu i dźwięku w jakości cyfrowej: projektor w jakości HD, rozwijany lub stały ekran, odpowiednio dobrane fotele. Sale zostaną wygłuszone, wyciemnione z zainstalowaną wentylacją lub klimatyzacją.

Animatorzy będą mieli od dyspozycji bibliotekę filmową, konkretny film będzie przesyłany na serwery kina po uiszczeniu opłaty dystrybucyjnej. Zakłada się nieskomplikowany przesył filmów i innych treści audiowizualnych przez szerokopasmowy Internet (wykorzystując WSS) oraz prosty sposób rejestracji projekcji i dokonywania rozliczeń z zachowaniem dbałości o prawa autorskie.

Łącznie obszar wszystkich gmin uczestniczących w projekcie zamieszkuje 334 591 osób.

Zakłada się, że odbiorcami kina będą różne grupy docelowe, dzieci, młodzież, dorośli oraz przebywający na ww. obszarach turyści.

 Termin wykonania kina w Gminie Sompolno: 21.10.2019r.

Całkowita wartość projektu wynosi:6 819 653,27zł, w tym dla Gminy Sompolno: 264 960,51 zł.

Całkowita kwota dofinansowania wynosi:3 741 878,54 zł, w tym dla Gminy Sompolno: 150 000,00 zł

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590