Dziś jest:

„ Mapy zagrożeń w Koninie i powiecie konińskim”

Autor: / Możliwość komentowania „ Mapy zagrożeń w Koninie i powiecie konińskim” została wyłączona / 288 Wyświetleń / 15 lutego 2016

Celem wdrożenia „mapy zagrożeń” jest aktywowanie różnych podmiotów w zakresie współpracy z Policja w celu ujawnienia i przeciwdziałania okolicznościom zagrażającym bezpieczeństwo obywateli. Ponieważ informacje od społeczności lokalnych należy traktować jako jedno z podstawowych źródeł informacji o zagrożeniach – sompoleńska Policja, realizując polecenie Komendy Miejskiej w Koninie zorganizowała konsultacje społeczne wypracowania formy „ Mapy zagrożeń w Koninie i powiecie konińskim”.

Spotkanie odbyło się 15 lutego br. w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. W konsultacjach na ten temat wzięli udział: Komendant Komisariatu w Sompolnie Pan nadkom. Franciszek Kalus, mł. asp. Artur Kowalski, przedstawiciele władz samorządowych, sołtysi, Przewodniczący Samorządu Mieszkańców Miasta Sompolno oraz mieszkańcy.

W czasie spotkania przedstawiciele poszczególnych instytucji oraz mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi oraz spostrzeżenia co do poprawy bezpieczeństwa w naszym regionie.

 

Przeczytaj również: