Dziś jest:

Mecz Garnitury vs Mundury

Autor: / Możliwość komentowania Mecz Garnitury vs Mundury została wyłączona / 756 Wyświetleń / 10 czerwca 2016

W piątkowe popołudnie 10 czerwca na Orliku przy ul. Kaliskiej w Sompolnie odbył się piłkarski mecz Garnitury kontra Mundury. Wybór daty nie jest przypadkowy, ponieważ właśnie dziś rozpoczyna się pierwszy mecz Euro 2016. Naprzeciwko siebie stanęły: drużyna pracowników Urzędu Miejskiego w Sompolnie wraz z Radnymi i Sołtysami oraz drużyna Służb Mundurowych czyli policjanci i strażacy. Przy umiarkowanej pogodzie, tu i ówdzie wychodzącym słońcu, równo o 18.00, rozpoczęła się pierwsza połowa spotkania.

Wielkie emocje towarzyszyły spotkaniu reprezentacji samorządowców z zespołem służb mundurowych. Przy pierwszej połowie, spotkanie toczyło się w szybkim tempie. Obie drużyny za taktykę obrały huraganowe ataki, co i raz nacierające na bramkę gości, a to na bramkę samorządowców. Toczyły się losy meczu o zwycięstwo i chwałę. Efekt? Wynik do przerwy 4 do 2 dla „Garniturów”.

Po krótkiej przerwie, w drugiej połowie, służby mundurowe rzuciły się do ataku. Samorządowcy, zaskoczeni duchem walki drużyny przeciwnej, postanowili pomóc jeszcze bardziej  „Mundurom” i trafili bramkę samobójczą. Szczególne brawa za ten gest otrzymał Radny Pan Mirosław Kowalski, który był strzelcem tej bramki. Pomimo dobrej taktyki drużyny przeciwnej, samorządowcy nie poddali się i mecz przy owacjach na stojąco zakończył się 10 do 7.

Po zakończonym meczu zostały wręczone dyplomy dla drużyn uczestniczących w spotkaniu towarzyskim.  Wręczono również dwa dyplomy wyróżniające. Pierwszy dyplom dla „ Najlepszego Strzelca” otrzymał Przewodniczący Rady Miejskiej w Sompolnie Pan Ryszard Nowakowski, który w spotkaniu strzelił aż 7 bramek dla samorządowców. Natomiast drugi dyplom dla „ Najlepszego Zawodnika” otrzymał asp. Krystian Wiśniewski, będący w składzie drużyny służb mundurowych.

Bramki strzelili:

„GARNITURY”:                                    „MUNDURY”

  1. R. Nowakowski – 7                 P. K. Wiśniewski – 5
  2. A. Prętnicki – 1                        P. Jasiński – 1
  3. P. Jankowski – 2                        + samobój

 

Podsumowując, mecz można zaliczyć do jak najbardziej udanych, w dobrej pogodzie podobał się każdemu z uczestników. Obyło się na szczęście bez kontuzji. A dla osłody rywalizacji zaserwowano przepyszny tort, ufundowany prze piekarnie „Valdi” Osiek Mały w Sompolnie.

Serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy oraz licznym kibicom żywiołowo dopingującym swoje drużyny. Reprezentantom drużyn, podziękowania za walkę w duchu fair play. Na szczególne podziękowania, zasługują również sędziowie meczu Pan Szymon Stankiewicz oraz Mariusz Chmielewski, którzy sprawiedliwe oceniali przebieg meczu.

 

Przeczytaj również: