Dziś jest:

Młody mężczyzna zatrzymany z marihuaną

Autor: / Możliwość komentowania Młody mężczyzna zatrzymany z marihuaną została wyłączona / 839 Wyświetleń / 15 stycznia 2015

Policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie zatrzymali w poniedziałek 24-latka, u którego w domu znaleźli ponad 100 gramów marihuany. Jest to znaczna ilość narkotyku, a kodeks karny przewiduje za ten czyn aż 10 lat więzienia. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej hondę, którą prowadził mieszkaniec gminy Sompolno. Początkowo nic nie zapowiadało, że mężczyzna może coś ukrywać. Nie miał wcześniej żadnych konfliktów z prawem. Dotychczas otrzymał tylko jeden mandat za nieużywanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Jednak podczas kontroli obecny był dzielnicowy posiadający wiedzę, że mężczyzna uchodzi w środowisku jako zażywający narkotyki. Mundurowi swoją wiedzę szybko przekuli na konkretne działania i razem z mężczyzną pojechali do jego domu.

Tam podczas przeszukania znaleźli reklamówkę, a w niej 106 gramów marihuany. Towar i posiadacz natychmiast zostali zatrzymani. Tester potwierdził zawartość THC w suszu, a 24-latek trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj usłyszał od prokuratora zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i zastosowano wobec niego dozór policyjny dwa razy w tygodniu. Grozi mu aż 10 lat więzienia.

Komenda Miejska Policji w Koninie

Przeczytaj również: