2.8 C
Sompolno
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaAktualnościOgólnopolski Dzień Wędkarza

Ogólnopolski Dzień Wędkarza

PUCHAR

BURMISTRZA MIASTA SOMPOLNO 2017 r.

  Połączony z Obchodami Ogólnopolskiego

„Dnia Wędkarza”

           Dnia 07.05.2017r. w miejscowości Licheń na kanale odbyła się impreza  wędkarska  o puchar burmistrza Miasta i Gminy Sompolno – połączona z obchodami ogólnopolskiego „Dnia Wędkarza” . W związku z tym uczestniczyła młodzież szkolna, która po raz 9 brała udział w takiej imprezie.

Oficjalnego otwarcia dokonał w imieniu burmistrza sekretarz koła i jednocześnie organizator Roman Adamczak. Przekazał wszystkim , że zawody o  Puchar Burmistrza Sompolna są połączone z obchodami ogólnopolskiego „Dnia Wędkarza” oraz, że impreza po raz pierwszy odbyła się w 2009r. i ma na celu zainteresowanie wędkarstwem młodzieży szkolnej, jak również nauki sportowej rywalizacji oraz przyjemnego spędzenia czasu nad wodą z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Osoby pomagające przy organizacji imprezy: Arkadiusz Bednarski, Tomasz Chrzanowski   i Krzysztof Malcer przedstawili sprawy organizacyjne. Omówili harmonogram zawodów, kwestie związane z regulaminem oraz zachowaniem bezpieczeństwa nad wodą. Sędzią głównym był  kol. Marek  Wiśniewski a pomocniczymi kol. Ryszard Wańkowski i debiutujący w roli sędziego kol. Krystian  Wiśniewski.

Do rywalizacji o Puchar Burmistrza przystąpiło 63 zawodników podzielonych na trzy kategorie : seniorzy, juniorzy i niezrzeszona młodzież szkolna ,  z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Sompolnie. Impreza rozpoczęła się o godz.8 : 00 , pogoda sprzyjała wędkarzom i po 3 godzinach zmagań okazało się, że triumfowały „klany” rodzinne. Państwo Tomasz i Monika Tomczak odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w kat. seniorów, natomiast  Michał Walczak drugi w seniorach a Bartosz, Dawid i Kacper Walczak opanowali podium w kategorii młodzież szkolna.

     Ostatecznie w kategorii seniorów puchar zdobył Tomasz Tomczak, w kategorii juniorów zwyciężył Mateusz Sławiński natomiast w kategorii młodzież niezrzeszona wygrał Bartosz Walczak.
Po zakończeniu połowu Burmistrz Miasta i Gminy Sompolno razem z organizatorami  dokonali uroczystego wręczenia pucharów i nagród.

Organizatorzy podziękowali sponsorom zawodów: Burmistrzowi Miasta i Gminy Sompolno Romanowi Bednarkowi za ufundowanie pucharów , nagród dla zawodników z czołowych miejsc oraz kart wędkarskich dla młodzieży szkolnej, Arkadiuszowi Bednarskiemu ze sklepu wędkarskiego „BIK” za ufundowanie upominków dla zawodników którzy uplasowali się poza pierwszą dziesiątką.

 

Podziękowania były również skierowane do osób, które pomogły w organizacji zawodów:

  1. Michałowi Sztubie za transport ławek i stołów,
  2. Elżbiecie Chrzanowskiej , Janinie Malcer za dostarczenie i wydanie posiłku,
  3. Dyrekcji ZSZP nr 1 w Sompolnie za umożliwienie przygotowania posiłku.
  4. Markowi Wiśniewskiemu, Ryszardowi Wańkowskiemu, Krystianowi Wiśniewskiemu za sędziowanie zawodów,
  5. Całemu zarządowi koła PZW nr 8 za pomoc w organizacji zawodów.

Z upoważnienia zarządu

Sekretarz koła

Roman Adamczak

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane