Dziś jest:

Pierwszaki z Sompolna odwiedziły konińskich policjantów

Autor: / Możliwość komentowania Pierwszaki z Sompolna odwiedziły konińskich policjantów została wyłączona / 314 Wyświetleń / 7 grudnia 2015

Blisko 40 uczniów z klasy I ze Szkoły Podstawowej w Sompolnie odwiedziło policjantów w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie. Policyjny pies jak zwykle dał wiele radości, ale gwóźdź programu pozostaje niezmienny – jazda radiowozem.

Dzieci przywitał technik kryminalistyczny, który jest jednocześnie przewodnikiem psa służącego do szukania narkotyków. Jest to wyjątkowo przyjazna suka labradora, uwielbiana przez dzieci, ze wzajemnością zresztą. „Orka” pokazała pierwszakom jak działa i bez problemu odnalazła schowane zawiniątko z substancją zapachową imitującą narkotyki. Nie mogło tez oczywiście zabraknąć chwili zabawy.

Następnym punktem odwiedzin był specjalny pokój, który służy do przesłuchań między innymi właśnie dzieci, czyli tzw. „Niebieski Pokój” i to kompleksowo, a więc także część za lustrem weneckim.
Potem dzieci udały się do pomieszczeń policyjnych techników. Tam zobaczyły w jaki sposób można zobaczyć swoje odciski dłoni, a na pamiątkę każdy dostał kartkę ze swoim odciskiem. Pani Magda – wychowawczyni Ib również musiała przejść przez to doświadczenie.

Kolejnym punktem wycieczki była policyjna strzelnica. Tutaj policyjny instruktor wyszkolenia strzeleckiego opowiedział dzieciom o policyjnej broni i pokazał specjalne „tunele”, gdzie znajdują się tarcze, do których strzelają policjanci podczas ćwiczeń. Chętni mogli założyć na uszy specjalne słuchawki, które zakłada się na uszy podczas strzelania w małym pomieszczeniu, aby nie uszkodzić słuchu.

Na zakończenie czekała na pierwszaki największa niespodzianka. W policyjnym radiowozie czekał dzielnicowy, który wszystkich uczestników wycieczki, z wychowawczynią włącznie, woził po policyjnym parkingu – naturalnie z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, co powodowało sporo hałasu.

Pewnie te wszystkie wrażenia zebrane razem spowodowały, że znacznie wzrosła liczba chętnych do pracy w policji. Na pytania policjantów kto chce zostać policjantem niewiele rąk pozostawało opuszczonych. Tylko, że służba w policji, to nie tylko zwiedzanie i oglądanie…

KMP Konin

Przeczytaj również: