Dziś jest:

Pierwszy „Orszak Trzech Króli” w Sompolnie

Autor: / Możliwość komentowania Pierwszy „Orszak Trzech Króli” w Sompolnie została wyłączona / 634 Wyświetleń / 7 stycznia 2016

I już za nami pierwszy “Orszak Trzech Króli” w Sompolnie. Orszak miał bajkowo – zimową scenerię.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Sompolnie. Następnie barwny orszak, na czele którego szli Trzej Królowie, a za nimi artyści z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie oraz mieszkańcy Sompolna wyruszył na Rynek Miejski. Należy wspomnieć, że w korowodzie bardzo licznie uczestniczyli, odświętnie przebrani, najmłodsi mieszkańcy naszej gminy. Dużo dzieci miało atrybut  króla, czyli koronę, a w rękach trzymało lampiony. Na Rynku Miejskim odbyło się przedstawienie teatru na szczudłach “Z Głową w Chmurach”. Przedstawienie ukazywało w sposób symboliczny walkę dobra ze złem.

Po obejrzeniu przedstawienia przez licznie zgromadzoną widownię  głos zabrał Burmistrza Miasta Sompolno Roman Bednarek, który złożył wszystkim życzenia i podziękował za tak liczny udział w orszaku. Następnie orszak przemaszerował na salę OSP w Sompolnie, gdzie odbyła się druga część uroczystości. Na początku tej części nastąpiło złożenie darów przez Trzech Króli, w rolę których wcielili się: Burmistrz Miasta Sompolno Roman Bednarek, Ksiądz Proboszcz Mirosław Lament oraz Radny Powiatu Konińskiego Waldemar Marciniak.

Następnie  publiczność wysłuchała koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie oraz uczniów szkół z terenu gminy Sompolno. Na zakończenie tego uroczystego wieczoru został rozstrzygnięty konkursu na “Najpiękniejszy strój Króla”. Jury w składzie: Pan Jerzy Ziółkowski, Pani Teresa Banasiak oraz Pani Justyna Zielińska wyłoniło zwycięzców:

I miejsce zajął Tomasz Leśniewski,

II miejsce zajęła Amelia Skalska

III miejsce zajął Łukasz Miastkowski.

Jury przyznało również równorzędne wyróżnienia dla Macieja Lewandowskiego, Kacpra Wojciechowskiego, Adama Wojciechowskiego Kacpra Kominkiewicza, Macieja Lewandowskiego oraz Jacka Podlasińskiego.

Przeczytaj również: