Dziś jest:

Podpalacz lasów zatrzymany

Autor: / Możliwość komentowania Podpalacz lasów zatrzymany została wyłączona / 513 Wyświetleń / 29 lipca 2014

Policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie zatrzymali 18-latka z gminy Piotrków Kujawski, który dwukrotnie podpalił las w gminie Wierzbinek. Za pierwszym razem był nieletni, ale za ostatnie podpalenie odpowie już jako dorosły.

Pomimo młodego wieku podpalacz ma dość obszerną policyjną kartotekę. Jako nieletni odpowiadał już za rozboje, kradzieże rozbójnicze, udział w bójce, kradzieże i kradzieże z włamaniem, uszkodzenia mienia, a nawet za znęcanie się nad inną osobą. Wielokrotnie był też poszukiwany, bo nie wracał z przepustko do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, do którego trafił po decyzji sądu bądź z niego uciekał.
Po raz pierwszy podpalił las po koniec wakacji ubiegłego roku. Spłonęło wtedy pół hektara leśnego poszycia i kilka drzew. Straty wyceniono na 2150 zł. Niestety spodobało mu się oglądanie płomieni, co zresztą sam przyznał policjantom. Po raz kolejny w to samo miejsce wrócił w tym roku, na początku czerwca. Znowu podpalił runo leśne. Spłonęło 10 arów poszycia, a straty oszacowano na 1200 zł.
W ręce sompoleńskich funkcjonariuszy wpadł pod koniec czerwca, dzięki pracy operacyjnej i dobrej znajomości środowiska. Usłyszał już zarzuty – tym razem uszkodzenia mienia, przyznał się do ich popełnienia i chce dobrowolnie poddać się karze. Grozi mu 5 lat więzienia.

źródło:
Komenda Miejska Policji w Koninie

Przeczytaj również:

  • Wypadek Drogowy18 lutego 2014 Wypadek Drogowy Około godziny 8:15 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na […]
  • Policjanci zapraszają na kurs samoobrony20 marca 2015 Policjanci zapraszają na kurs samoobrony Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koninie już po […]
  • Wypadek drogowy27 lutego 2014 Wypadek drogowy Około godziny 07:40 zostaliśmy zadysponowani do kolizji drogowej w […]
  • Wypadek Drogowy17 lutego 2014 Wypadek Drogowy Około godziny 8:20 zostaliśmy zadysponowani przez MSK do wypadku […]
  • Wypadek Drogowy13 lutego 2014 Wypadek Drogowy Około godziny 13:30 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na […]
  • Otwarcie drzwi w mieszkaniu5 lutego 2014 Otwarcie drzwi w mieszkaniu Około godziny 15:10 zostaliśmy zadysponowani do otwarcia drzwi w budynku […]
Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590