Dziś jest:

Podsumowanie ferii w MGOK-u

Autor: / Możliwość komentowania Podsumowanie ferii w MGOK-u została wyłączona / 143 Wyświetleń / 5 marca 2015

W tym roku ferie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sompolnie upłynęły pod znakiem dobrej zabawy i ciekawych warsztatów. Już w poniedziałek M-GOK wystartował barwnym “Wieczorem walentynkowym”, który zgromadził dzieci i młodzież w różnym wieku. Wodzirej zaproponował gry i konkursy, w których wszyscy chętnie i spontanicznie brali udział, bawiąc się świetnie przy muzyce disco. W nagrodę uczestnicy otrzymywali słodkie serduszka i upominki.
Mit, że ferie po to są by dzieci mogły odpocząć od nauki został w tym roku w M-GOK obalony. Ferie przyniosły lawinowy napływ chętnych na zajęcia warsztatowe.
Warsztaty graficzne pozwoliły dzieciom poznać różne techniki i samodzielnie odbić wykonane linoryty na prasie drukarskiej.
Osoby uzdolnione technicznie wyruszyły w świat fantazji podczas budowania z klocków Lego różnych konstrukcji przestrzennych.
Warsztaty modelarskie otworzyły przed dziećmi tajniki konstruowania statków powietrznych. Pod koniec zajęć korytarze naszego ośrodka zamieniły się w pasy startowe dla nowo powstałych konstrukcji latających.
Jak w latach poprzednich znaleźli się również zwolennicy warsztatów rzeźby w drewnie. Każde dziecko otrzymało kawałek drewna do obróbki, by pod koniec zajęć zwierzątko własnego pomysłu zabrać do domu.
Jak co roku ośrodek kultury zaproponował chętnym warsztaty wokalne. Tym razem instruktor zorganizował castingi dla chcących wykazać się szczególnymi zdolnościami artystycznymi. Kategorie i poziom były różnorodne: od śpiewu poprzez taniec, poezję do gry na instrumentach. Pod koniec ferii, w ramach konkursu jurorzy wyłonili najlepszych wykonawców nagradzając ich upominkami i słodyczami.
Warsztaty muzyczne z poszczególnych instrumentów, takich jak  trąbka, saksofon, perkusja czy klarnet organizowała także Sompoleńska Orkiestra Dęta.
Na wszystkie warsztaty zgłosiło się tak dużo chętnych, że zostali podzieleni na 20-osobowe grupy, by żadne dziecko nie zostało pozbawione możliwości skorzystania z uczestnictwa w naszych zajęciach.
Wszystkie dzieci wychodziły z warsztatów zadowolone, wynosząc stąd nowe doświadczenia i własnoręcznie zrobione prace.
Dla dzieci z Lubstowa i okolic przygotowaliśmy na ferie wieczór filmowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Przeczytaj również:

  • Dni Sompolna 201317 lipca 2013 Dni Sompolna 2013 Po raz osiemnasty na Placu Targowym w Sompolnie 13 lipca 2013r. odbył się […]
  • Zajęcia z robotyki5 marca 2015 Zajęcia z robotyki W związku z ogromnym zainteresowaniem warsztatami z robotyki podczas ferii […]
  • Ferie w M-GOK29 stycznia 2019 Ferie w M-GOK Zimowy wypoczynek już za nami. W tegorocznej ofercie zajęć każdy mógł […]
  • Dożynki Gminno – Parafialne 201330 sierpnia 2013 Dożynki Gminno – Parafialne 2013 W piękne, słoneczne popołudnie 25 sierpnia odbyły się Dożynki […]
  • Jubileusz Dębowiaków9 lutego 2015 Jubileusz Dębowiaków 31 stycznia 2015 roku Zespół folklorystyczny Dębowiacy obchodził Jubileusz 20- […]
  • Dobra passa Oli22 kwietnia 2015 Dobra passa Oli 18 kwietnia 2015 roku w Żnińskim Domu Kultury odbył się 21. Finał […]