Dziś jest:

Policjanci zapraszają na kurs samoobrony

Autor: / Możliwość komentowania Policjanci zapraszają na kurs samoobrony została wyłączona / 143 Wyświetleń / 20 marca 2015

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koninie już po raz trzeci będą szkolić panie i osoby starsze, które nie chcą pozostawać bierne w sytuacji zagrożenia. Uczestnicy kursu poznają podstawowe techniki samoobrony, ale będą też inne korzyści.

Dwie poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem, a do policjantów już od dawna płynęły pytania, kiedy odbędzie się kolejna. Właśnie nadszedł ten czas. Poprzednie kursy samoobrony adresowane były do kobiet. Mundurowi postanowili nieco zmienić adresatów. Oprócz kobiet do wspólnego szkolenia zapraszamy też seniorów – oni też mogą być postrzegani jako łatwy cel dla bandytów.
Tajniki walki wręcz będą kursantom zdradzać policjanci z Wydziału Prewencji konińskiej komendy. Spotkania odbywać się będą od 15 kwietnia do 3 czerwca (8 tygodni) w każdą środę w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Szeligowskiego w Koninie. Oprócz technik samoobrony chętni będą mogli skorzystać z porad dietetyka i odbędą się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Kupony zgłoszeniowe drukowane są w cotygodniowym wydaniu Przeglądu Konińskiego, który jest współorganizatorem przedsięwzięcia, ale zgłoszenia można także przesyłać drogą mailową do oficera prasowego konińskiej komendy na adres: rzecznik@konin.policja.gov.pl.

W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL.

Kurs jest oczywiście bezpłatny, a liczba miejsc nieograniczona.

KMP w Koninie

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590