Dziś jest:

Policjant 24h na dobę

Autor: / Możliwość komentowania Policjant 24h na dobę została wyłączona / 853 Wyświetleń / 5 lipca 2018

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę. Artur Kowalski Kierownik Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Sompolnie – bo o nim mowa, jest policjantem z 12-letnim stażem służby, natomiast na stanowisku kierowniczym jest już 3 lata.

We wtorek 3 lipca w czasie wolnym od służby st.asp. Artur Kowalski podróżował prywatnym samochodem ze swoją rodziną. Podczas powrotu do domu około godziny 21:30 w miejscowości Racięcice zauważył pojazd kierowany przez mężczyznę w sposób budzący wiele wątpliwość i przede wszystkim realnie zagrażający innym użytkownikom drogi. Policyjna intuicja podpowiedziała żeby zatrzymać ten pojazd i uniemożliwić mu dalszej jazdy.  Niestety pomimo wielu prób oraz używania zarówno znaków świetlnych, jak i dźwiękowych mężczyzna ten kontynuował swój szalony rajd pobliskimi ulicami.

Na szczęście w miejscowośći Edmundów, gmina Osiek Mały mężczyzna zatrzymał się, tą sytuacje wykorzystał sompoleński funkcjonariusz, natychmiast podbiegł do kierowcy, otworzył drzwi jego pojazdu oraz szybkim ruchem wyjął kluczyki ze stacyjki wciąż pracującego jeszcze silnika.

Po przybyciu służb na miejsce okazało się , że kierujący samochodem osobowym miał w organizmie 3 promile alkoholu. Kierującemu teraz grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast zachowanie i postawa funkcjonariusza pokazuje , że służbę w Policji pełni się przez całe swoje życie.

źródło: KMP Konin

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590