Dziś jest:

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

Autor: / Możliwość komentowania Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP została wyłączona / 556 Wyświetleń / 9 września 2015

05.09.2015 roku na stadionie miejskim w Sompolnie odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu konińskiego. Tego typu turniej został zrealizowany na naszym terenie po raz pierwszy.
Zawody przeprowadzono w dwóch grupach: Grupa A – 14 drużyn męskich, Grupa C – 6 drużyn kobiecych. Punktualnie o godzinie 10.00 wszystkie drużyny uroczyście wmaszerowały przy asyście Sompoleńskiej Orkiestry Dętej na stadion miejski. Po złożeniu meldunku o rozpoczęciu zawodów, kapitanowie poszczególnych zespołów udali się na techniczną odprawę. Chwilę później na bieżni pojawili się pierwsi zawodnicy. Druhowie zmagali się w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 metrów z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Startujące drużyny uczestniczyły również w konkurencji musztry, której ocena nie była brana do klasyfikacji generalnej. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Za prawidłowy przebieg zawodów odpowiadała komisja sędziowska złożona z funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Konina, natomiast trudu przygotowania i przeprowadzenia imprezy podjęli się członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Sompolno. W trakcie zmagań zawodnicy oraz przybyli goście mogli skosztować ciepłej grochówki.
Sportowe zmagania zawodników obserwowali znamienici goście: Poseł na Sejm RP Tomasz Nowak i Jacek Kwiatkowski, Senator RP Ireneusz Niewiarowski, Członek Głównego Sądu Honorowego Związku OSP RP druh Władysław Koliński, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Kazimierz Pałasz, Starosta Powiatu Konińskiego Stanisław Bielik wraz z Burmistrzami i Wójtami z terenu powiatu konińskiego, V-ce Prezydent Miasta Konina Sławomir Lorek wraz z Radnym Miasta Konina Januszem Zawilskim, Radni Powiatu Konińskiego na czele z przewodniczącym Januszem Stankiewiczem, Radni Miasta i Gminy Sompolno, Prezesi Zarządów Gminnych i Komendanci Gminni OSP z terenu powiatu konińskiego.

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590