Dziś jest:

Powiatowy Dzień Babci i Dziadka

Autor: / Możliwość komentowania Powiatowy Dzień Babci i Dziadka została wyłączona / 606 Wyświetleń / 10 lutego 2017

Około 140 seniorów z dziesięciu gmin powiatu konińskiego świętowało Powiatowy Dzień Babci i Dziadka w Sompolnie. Powiatowy Dzień Babci i Dziadka jest to impreza cykliczna, obchodzona co roku w innej gminie powiatu konińskiego. Organizatorem spotkania była  Rada Seniorów Powiatu Konińskiego. Dzień babci i dziadka odbył się pod patronatem Starosty Konińskiego oraz Burmistrza Miasta Sompolna.

W gronie seniorów znaleźli się przedstawiciele gmin: Sompolno, Wierzbinek, Kramsk, Ślesin, Skulsk, Krzymów, Rzgów, Kazimierz Biskupi, Grodziec oraz Rychwał, oraz członkowie zespołu Kwiaciarki oraz seniorzy z Domu Dziennego Pobytu dla Osób Starszych w Sompolnie.

Życzenia seniorom złożył Burmistrz Miasta Sompolno Pan Roman Bednarek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego Pan Janusz Stankiewicz. Panowie wręczyli symboliczne bukiety kwiatów na ręce Przewodniczącej Rady Seniorów Powiatu Konińskiego Pani Haliny Rogowskiej oraz Pani Sekretarz Teresy Mazurek.

Wszyscy seniorzy otrzymali śliczne i starannie wykonane laurki przygotowane przez dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Sompolnie oraz w Lubstowie, oraz przez przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej w Sompolnie.

Gromkimi brawami seniorzy oklaskiwali występy przedszkolaków z Sompolna i Lubstowa, pani Janiny Bednarskiej, pana Andrzeja Prętnickiego, zespołu „Kwiaciarki” oraz seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Sompolnie.

Sporą atrakcją był wyjątkowy tort z logo powiatu konińskiego i gminy Sompolno.

Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą taneczną.

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590