2.8 C
Sompolno
wtorek, 5 grudnia, 2023

Prośba o pomoc

Urząd Miejski w Sompolnie zwraca się z prośbą o wsparcie dla rolnika ze Stefanowa, któremu spłonęła obora z zapasem siana dla bydła.
Rolnicy, którzy posiadają nadwyżkę siana oraz solidaryzują się z potrzebującym i chcieliby podzielić się z tymi, którym żywioł zniszczył zapasy dla ich zwierząt gospodarskich, proszeni są o kontakt z Urzędem Miejskim w Sompolnie, pok. 25 w godzinach pracy urzędu.

Burmistrz Miasta
Andrzej Kossowski

 

“53 strażaków gasiło pożar budynku inwentarskiego w miejscowości Stefanowo, gmina Sompolno. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie wpłynęło o godz. 21.33 dnia 23.07.2014r. Dyżurny SKKM zadysponował do pożaru samochód ratowniczo – gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie oraz samochody ratowniczo – gaśnicze z OSP Sompolno, OSP Lubstów, OSP Kramsk, OSP Licheń Stary, OSP Helenów, OSP Racięcice i OSP Mąkolno.

Po przybyciu pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęta jest konstrukcja dachu oraz poddasze wypełnione częściowo balotami słomy i siana, natomiast na parterze budynku znajduje się bydło hodowlane w ilości 85 sztuk. Przed przybyciem strażaków, sąsiedzi oraz osoby postronne rozpoczęły ewakuację zwierząt.

Działania strażaków polegały na podaniu środka gaśniczego na palący się budynek. W tym samym czasie ratownicy ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli do środka budynku w celu pomocy przy ewakuacji bydła. Dalsze działania strażaków polegały na dogaszaniu wyrzucanych z poddasza balotów słomy i siana. W wyniku tego pożaru padła jedna sztuka bydła oraz spaleniu uległ dach budynku, siano, słoma i wyposażenie obiektu.

Dochodzenie w sprawie okoliczności powstania pożaru prowadzi Policja.”

źródło:
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

Poprzedni artykułPiknik Lata w Lubstowie
Następny artykułApel do rolników
POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane