Dziś jest:

Protokół ze spotkania członków zarządu Koła PZW nr 8 w Sompolnie z Burmistrzem Miasta

Autor: / Możliwość komentowania Protokół ze spotkania członków zarządu Koła PZW nr 8 w Sompolnie z Burmistrzem Miasta została wyłączona / 220 Wyświetleń / 26 lutego 2010

Omawiane tematy:
1. Impreza wędkarska o Puchar Burmistrza – połączona z ogólnopolskim „Dniem Wędkarza”.
2. Sprawa przedłużenia dzierżawy jeziora „Na Puszczy”.
3. Wolne głosy i wnioski.

Spotkanie rozpoczęło się o godz.10:00 w rozszerzonym składzie, w którym uczestniczyli burmistrz p. Tadeusz Słodkiewicz, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego p. Marek Wiśniewski, radny RM. p. Piotr Gołdyn, prezes koła PZW w Sompolnie p. Jacek Sławiński, sekretarz koła PZW p. Roman Adamczak i członkowie zarządu koła p. Jadwiga Konopska, p. Lech Wiśniewski.
Sekretarz Koła. p. Roman Adamczak przekazał, że Zarząd Koła proponuje, by zawody o Puchar Burmistrza m. Sompolno połaczyć z obchodami „Dnia Wędkarza”.
Burmistrz powiedział, że nie widzi przeciwwskazań, aby zawody o Puchar Burmistrza połączyć z ogólnopolskim „Dniem Wędkarza”, ze swojej strony oferował pomoc w przypadku trudności w przeprowadzeniu zawodów. Dyrektor Wiśniewski zapewnił, że p. Jacek Ulański sporządzi listę chętnych uczniów, którzy będą uczestniczyć w zawodach a szkoła pokryje część wydatków finansowych i zapewni transport autokarem. Jest też możliwe, ze kuchnia przygotuje posiłek. W tym roku wstępnie uzgodniono, ze zawody odbędą się 06.06.2010 r. o godz. 14: 00 nad kanałem w miejscowości Wygoda. Jest to czas kiedy jest już ciepło i młodzież zobaczy jak w praktyce wygląda rywalizacja sportowa w wędkarstwie spławikowym. Każdy będzie mógł spróbować własnych umiejętności i swoich możliwości pod okiem opiekunów.
W związku z przedłużeniem dzierżawy Burmistrz poinformował, że jest taka możliwość i przedstawił warunki, jakie musi Koło spełnić, aby mogła być podpisana dalsza umowa. Zarząd musi złożyć podanie, w którym należy określić, co zamierza robić w przypadku dzierżawy. Jednym z tematów poruszonych przez Burmistrza było zarybianie. Niepokoi go fakt, że z posiadanych informacji wynika, iż zimą dużo ryb się wydusiło. Zadał pytanie, czy w sytuacji, w której dochodzi do kolejnego wyduszenia jest sens zarybiania. Zebrani wskazali, ze widzą pilną konieczność pogłębienia jeziora. Burmistrz stwierdził, że jest to możliwe, ale tylko w przypadku, gdy pojawi się jakiś program UE, z którego można by taką inwestycję przeprowadzić. Jednym z takich programów jest PROW. Obecnie gmina z tego programu realizuje kilka inwestycji. Stąd, gdy będzie taka wola mieszkańców w następnych edycjach można pomyśleć o zagospodarowaniu jeziorka. Do rozmowy włączył się prezes Koła p. Jacek Sławiński, mówiąc, że Koło zamierza kupić pompę spalinową do napowietrzania wody, aby rozwiązać problem śnięcia ryb.
W wolnych głosach prezes koła PZW poprosił Burmistrza o wynajem sali w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej dla skarbnika w celu sprzedaży pozwoleń wędkarskich. Burmistrz odpowiedział, że należy złożyć podanie z terminami dyżurów do kierownika MGOPS i temat jak w ubiegłych latach powinien być pozytywnie załatwiony. W razie problemów prosił o informację.

Roman Adamczak

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590