Dziś jest:

Złote medale Przemka i Filipa

Autor: / Możliwość komentowania Złote medale Przemka i Filipa została wyłączona / 105 Wyświetleń / 6 maja 2015

Filip Michalski i Przemysław Dunaj wygrali w swoich kategoriach wiekowych podczas Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Konińskiego w Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych, które 29 kwietnia odbyły się w Kazimierzu Biskupim.
Udział w najważniejszej dla nas imprezie biegowej poprzedziło wiele przygotowań, startów kontrolnych oraz eliminacji.
Na starcie w każdej kategorii wiekowej zameldowało się po około 40 osób.
Filip Michalski, uczeń klasy Ia, był najlepszy w grupie uczniów klas I-II, a Przemysław Dunaj (IIIb) wygrał wśród uczniów klas trzecich. W kategorii dziewcząt z klas I-I Natalia Zasada – uczennica klasy IIa była piąta, a Weronika Łóś (klasa I a) – szósta.
Wszyscy nasi uczniowie uzyskali awans na Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego, które odbędą się 9 czerwca w Żerkowie.
Dwa złote medale w kategorii chłopców gimnazjum to do tej pory największe osiągnięcie, jakie uzyskano w jednym roku w biegach przełajowych. Chłopcy z uporem pokonywali na treningach kolejne kilometry, odliczając czas do swojego startu. Zapach złota jest przepiękny, dlatego zachęcamy wszystkich uczniów do uprawiania lekkiej atletyki, która nazywana jest „Królową sportu”.
Gorąco jeszcze raz gratulujemy naszym dziewczętom i chłopcom oraz życzymy im samych złotych medali na zawodach wojewódzkich.