Dziś jest:

Przez zdrowie do integracji

Autor: / Możliwość komentowania Przez zdrowie do integracji została wyłączona / 333 Wyświetleń / 6 kwietnia 2017

W sobotę 1 kwietnia, odbyło się spotkanie pod nazwą prima aprilisowy Nordic Walking – przez zdrowie do integracji. Na starcie w Radowie, nieopodal jeziora Mąkoleńskiego, spotkało się przeszło 80 zwolenników poruszania się w plenerze. Idealna pogoda, świetna organizacja, liczne atrakcje sprawiły, że przesympatyczna wielopokoleniowa grupa pokonała maszerując trasę liczącą ok 5 kilometrów.  Organizatorką marszu była sołtys Koloni Lipiny Pani Anna Bollin, która marsz organizowała po raz drugi. Pani Sołtys zachęcała wszystkich do wspólnej aktywności. Trasa marszu był malownicza. Pokonali ją zarówno wprawieniu w marszu z kijkami, jak i całe rodziny z małymi dziećmi. Wszyscy uczestnicy maszerowali ze śpiewem na ustach, których inicjatorem był Pan Andrzej Prętnicki.

Po zakończeniu marszu na wszystkich czekały słodkie wypieki przygotowane przez Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Inicjatyw Wiejskich w Mąkolnie.

Patronat nad marszem objął Burmistrz Miasta Sompolno Roman Bednarek, który z wszystkim uczestnikami przeszedł całą trasę. Burmistrz przygotował też drobne upominki dla każdego uczestnika marszu. Wśród uczestników marszu odbyło się losowanie cennych nagród, o ufundowanie, których poprosiła sponsorów Pani sołtys.

Oby więcej takich inicjatyw.

 

Przeczytaj również: