Dziś jest:

Razem dla Bezpieczeństwa

Autor: / Możliwość komentowania Razem dla Bezpieczeństwa została wyłączona / 397 Wyświetleń / 8 maja 2019

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji w ramach realizacji programu „Razem dla bezpieczeństwa” oraz planu działań profilaktycznych na rok 2019 koordynowanego przez Biuro Ruchu Drogowego, dnia 8 maja, przy placu targowym w Sompolnie przeprowadziła działanie „Bezpieczny pasażer”.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wraz z funkcjonariuszem Wydziały Prewencji w Sompolnie aspirantem Krzysztofem Kubackim zatrzymywali kierujących pojazdami w miejscu bezpiecznym, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Pouczając kierujących za popełnione wykroczenia informowali o konsekwencjach prawnych  również zapraszali do skorzystania z symulatora zderzeń drogowych udostępnionego dzięki współpracy z WORD. Celem  tego przedsięwzięcia było podniesienie świadomości kierujących o ważności używania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Kierujący pojazdami otrzymywali również ulotki informacyjne oraz odblaski.  

Przeczytaj również:

Ograniczenia w obsłudze interesantóww Urzędzie Miejskim w Sompolnie

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem SARS-CoV-2, mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim w Sompolnie. 

1. Sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, pocztową, faksem, za pomocą poczty elektronicznej lub E-PUAP.

2. W wyjątkowych przypadkach, w sprawach niecierpiących zwłoki, dopuszcza się bezpośrednią obsługę interesanta w urzędzie tylko po uprzednim kontakcie telefonicznym i rozpoznaniu sprawy przez pracownika merytorycznego.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie należy ściśle stosować się do wyznaczonej daty i godziny ustalonej wizyty.

3. Punkt kasowy SGB Wierzbinek znajdujący się w siedzibie urzędu zostaje zamknięty. 

 

4. Powyższe ograniczenia nie dotyczą:

- sporządzenia aktu zgonu

- wydania dowodu osobistego

 

Dane kontaktowe:

tel: 63 271 40 54

mail: gmina@sompolno.pl

E-PUAP: /umsompolno/skrytka

Wszelkie pozostałe dane kontaktowe znajdą Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.sompolno.bip.net.pl


Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ: 800 190 590