Dziś jest:

Sompoleńscy Policjanci wyróżnieni Kryształową Gwiazdą

Autor: / Możliwość komentowania Sompoleńscy Policjanci wyróżnieni Kryształową Gwiazdą została wyłączona / 335 Wyświetleń / 3 grudnia 2015

Te prestiżowe wyróżnienia trafiły do rąk wielkopolskich policjantów już po raz jedenasty. Przyznawane są funkcjonariuszom, którzy wykazali się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi.
Każdy funkcjonariusz rozpoczynając służbę w szeregach Policji uroczyście ślubuje „(…) służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.(…)”. „Kryształowa Gwiazda” to szczególne wyróżnienie dla funkcjonariuszy, którzy swoją postawą udowodnili, czym są te słowa dla każdego policjanta.

Uroczystość wręczenia „Kryształowych Gwiazd” funkcjonariuszom, którzy w trakcie codziennej służby przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, na stałe wpisała się w kalendarz doniosłych wydarzeń dla wielkopolskich stróżów prawa. Od dnia, w którym „Kryształowe Gwiazdy” wręczona po raz pierwszy minęło już 11 lat. Laureatów przybywa, a każdy z nich zasługuje na słowa uznania za swą odwagę i determinację w niesieniu pomocy.

W Trzebawiu 27 listopada br. odbyła się tegoroczna uroczysta gala wręczenia „Kryształowych Gwiazd”. W tym ważnym wydarzeniu wyróżnionym policjantom i policjantkom towarzyszyli zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło: Wicewojewody Wielkopolski Doroty Kinal, fundatorów nagrody – Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafała Batkowskiego i Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzeja Szarego oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb mundurowych, urzędów i instytucji, kapelana KWP w Poznaniu ks. prałata Stefana Komorowskiego, a także przełożonych wyróżnionych policjantów.

Laureaci Kryształowej Gwiazdy Komisariatu Policji w Sompolnie to Sierż. Błażej SZCZEBELSKI oraz asp. Artur KOWALSKI – 7 września 2015 roku na terenie gminy Wierzbinek sforsowali metalowe ogrodzenie posesji, na której znajdował się zdesperowany nietrzeźwy mężczyzna. Desperat nagle założył pętlę na szyję i zaczął się dusić. Policjanci podbiegli do mężczyzny zdjęli mu pętlę i udrożnili drogi oddechowe ratując mu życie.

KMP Konin

Przeczytaj również: