Dziś jest:

Sompoleński Kiermasz Świąteczny

Autor: / Możliwość komentowania Sompoleński Kiermasz Świąteczny została wyłączona / 794 Wyświetleń / 6 grudnia 2016

W niedzielne popołudnie, 4 grudnia odbył się Sompoleński Kiermasz Świąteczny. Choć aura nie jest typowa dla okresu bożonarodzeniowego, klimat świąt był odczuwalny. A to wszystko za sprawą lokalnych zespołów, szkół, świetlic, kół gospodyń wiejskich, indywidualnych osób i organizatora – Stowarzyszanie Sady Sompolna.

Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się dużo wcześniej, aby można było zaprezentować to wszystko, co udało się stworzyć. Piękne choinki, bombki, aniołki, stroiki i wiele innych rękodzieł, którymi przystroić można dom na Boże Narodzenie. Kolorowe szyszki, przeróżne ozdoby świąteczne lśniły i kusiły przybywających na Kiermasz Świąteczny zorganizowany w OSP Sompolno.  Cudeńka, które trafiły do sprzedaży zostały wykonane m.in. przez pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu dla Seniora czy Zespołu Kwiaciarki . Natomiast ciasta upieczone przez wystawców, wabiły zapachem i zapraszały do konsumpcji. „Ciasteczko + kawa” – dla każdego przybywającego to dobry pomysł w tym przedświątecznym zabieganiu. A ceny? Symboliczne.

Zorganizowano również konkurs na najładniejsze stoisko. Komisja konkursowa, będąc pod ogromnym wrażeniem piękna prezentowanych stoisk, zadecydowała wyłonić laureatów poprzez losowanie w trzech kategoriach. W kategorii, do której należały szkoły, przedszkole, świetlice, OREW w Marianowie oraz Zespół Kwiaciarki nagrodę otrzymało ZSP nr 2 w Lubstowie. W kategorii indywidualnej wyłoniono dwie zwyciężczynie Panią Monikę Desecką i Panią Marię Szwerin, natomiast w kategorii, do której należały Koła Gospodyń Wiejskich Wierzbie, Sycewo i Marcjanki oraz Dom Dziennego Pobytu dla Seniora laureatem zostało KGW Sycewo.  Wszyscy wystawcy otrzymali podziękowania w formie dyplomu oraz torbę upominkową.

Kolędy oraz występy taneczne wykonywane przez lokalnych artystów z M-GOK w Sompolnie, przedszkolaków, zespołu Lucky Band oraz osób uczęszczających do Domu Dziennego Pobytu dla Seniora, w tym piękne zapachy i światełka sprawiły, że nastrój w grudniowym dniu był radosny i wprowadził nas w magię Świąt Bożego Narodzenia.

Szczególne podziękowania za pomoc przy organizacji i uczestnictwo w Sompoleńskim Kiermaszu Świątecznym dla Radnych Rady Miejskiej w Sompolnie Pana Andrzeja Prętnickiego i Pana Piotra Wełnickiego, dla pracowników Urzędu Miejskiego w Sompolnie. Podziękowania dla OSP Sompolno za udostępnienie sali oraz dla Gospodarstwa Ogrodniczo-Szkółkarskiego Bolesław Łakomski za udostępnienie choinek, a także dla Grupy Royal za jabłka.

Podziękowania również dla Sponsorów: restauracja Old Garden, sieć sklepów MAX ELEKTRO, Burmistrz Miasta Sompolno Pan Roman Bednarek, Z-ca Burmistrza Miasta Sompolno Pani Joanna Raźniewska.

Przeczytaj również: