2.8 C
Sompolno
piątek, 1 marca, 2024
Strona głównaAktualnościSompoleński Kiermasz Świąteczny

Sompoleński Kiermasz Świąteczny

W słoneczną niedzielę, 10 grudnia odbył się  po raz drugi Sompoleński Kiermasz Świąteczny. Kiermasz odbył się w sali OSP w Sompolnie.

Wszystkie osoby odwiedzające kiermasz twierdziły, że może było poczuć klimat świąt,  a to wszystko za sprawą kolęd zainicjowanych przez podopiecznych Domu Dziennego Pobytu Senior +, pięknych stoisk z rękodziełem,  oraz przechadzającemu się wśród nich Świętemu Mikołajowi.

Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się dużo wcześniej, aby można było zaprezentować to wszystko, co udało się stworzyć. Piękne choinki, bombki, aniołki, stroiki, domki z piernika, przetwory, ciasta, ale też sianko pod wigilijny obrus i wiele innych rękodzieł, którymi przystroić można dom na Boże Narodzenie bądź podarować bliskim w trakcie świąt. Na stoiskach zaprezentowali się: ZSP nr 2 w Lubstowie, Szkoła Podstawowa im Adama Mickiewicza z oddziałami gimnazjalnymi w Sompolnie, Świetlica Socjoterapeutyczna, OREW w Marianowie, Szkoła Podstawowa w Zakrzewku, Przedszkole Miejskie w Sompolnie Zielony Zakątek, Szkoła Podstawowa w Ośnie Górnym, Stowarzyszenie Kobiet Inicjatyw Wiejskich, Dom Dziennego Pobytu dla Osób Starszych, KGW Sycewo, KGW Marcjanki, Karolina Linka, Adam Konopski, Alina Rosiak, Jadwiga Stasiak, Wiesława Leśniewska, Monika Osowska, Wioletta Mirecka, Katarzyna Tulisz, Bogumiła Gołaszewska, Niewadzisz Iwona, Beata Bączkowska, Marzena Szcześniak, Falińska Małgorzata i Zofia Augustyniak.  Do zakupów na poszczególnych stoiskach zachęcał niezastąpiony prowadzący Pan Andrzej Prętnicki. Wszyscy wystawcy otrzymali  z rąk Burmistrza Miasta Sompolno Pana Romana Bednarka i Zastępcy Burmistrza Miasta Sompolno Pani Joanna Raźniewskiej podziękowania w formie dyplomu oraz drobne upominki.

Szczególne podziękowania za pomoc przy organizacji i uczestnictwo w Sompoleńskim Kiermaszu Świątecznym dla Radnych Rady Miejskiej w Sompolnie Pana Andrzeja Prętnickiego, Pana Piotra Wełnickiego i Pana Bartosza Bartosika, dla pracowników Urzędu Miejskiego w Sompolnie. Podziękowania dla OSP Sompolno za udostępnienie sali oraz dla Spółdzielni Socjalnej Nasza Przyszłość za udostępnienie choinek. Organizatorzy Kiermaszu mają nadzieję, ze zagości on już na stałe w kalendarzu wydarzeń obywających się w Gminie Sompolno.

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane