Dziś jest:

Sompoleński Kiermasz Wielkanocny

Autor: / Możliwość komentowania Sompoleński Kiermasz Wielkanocny została wyłączona / 490 Wyświetleń / 6 kwietnia 2017

W niedzielę,2 kwietnia odbył się, na Placu Wolności w Sompolnie. Wielkanocny Kiermasz Świąteczny. Pogoda dopisała, było wiosennie, ciepło i słonecznie. Na stoiskach zaprezentowało się blisko 20 wystawców. Swoje stoiska miały m.in. KGW Marcjanki, KGW Sycewo, Stowarzyszenie Kobiet Inicjatyw Wiejskich, ZSP nr 2 w Lubstowie, Świetlica Socjoterapeutyczna w Sompolnie, Dom Dziennego Pobytu dla Seniora, OREW w Marianowie. Swoje stoiska miały również osoby indywidualne, zarówno z terenu Gminy Sompolno, jak i z poza m. in. z Gminy Wierzbinek, Grodziec, Stare Miasto oraz z Konina. Liczba osób odwiedzających i kupujących również była imponująca, przyczyniła się do tego zapewne pogoda i lokalizacja kiermaszu.

Wszystkie stoiska były wyjątkowo barwne i ciekawe. Arcydzieła przyciągały wzrok i zachęcały do kupna. Prace wystawione na wszystkich stoiskach zasługiwały na uwagę. Były jajka dekorowane wieloma metodami wyjątkowo imponujące były u Pań Aliny Rosiak, Karoliny Woźniak, Barbary i Grażyny Trawińskiej oraz Honoraty Bagrowskiej. Dekoracje, stroiki, zające z materiału  można było znaleźć na stoisku Pani Ewy Wojciechowskiej i Pani Grażyny Adamiak, wyjątkowo kolorowo było u Pań Marty Goździk i Jadwigi Karolak. Odwiedzający mogli zakupić palemki, koszyczki wielkanocne u Kół Gospodyń Wiejskich, apetyczne babeczki kusiły na stoisku Świetlicy Socjoterapeutycznej, a śliczne kartki wielkanocne sprzedawali uczniowie z Lubstowa. Ozdoby wykonane z tzw. „papierowej wikliny” można było kupić u Pani Mariany Piskorskiej, a cały słomiany zwierzyniec prezentował się u Pani Wiesławy Natywy. Chyba nie było osoby, która nie zatrzymałaby się przy stoisku z obrazami malowanymi przez Panią Elżbietę Filipowską. Pyszny pasztet  i apetyczne wypieki można było skosztować u członkiń Stowarzyszenia Kobiet Inicjatyw Wiejskich, wg jury było to najładniejsze stoisko. Jury, w składzie Joanna Raźniewska, Justyna Zielińska i Marcin Bekier musiało podjąć trudną decyzję. Wszystkie stoiska były estetyczne, pomysłowe. Każdy z uczestników otrzymał drobne upominki i podziękowania uczestnictwa podpisane, przez organizatorów. Organizatorami kiermaszu był Burmistrz Miasta Sompolno Roman  Bednarek, M-GOK w Sompolnie oraz Stowarzyszenie Sady Sompolna.

Organizatorzy przygotowali również niespodziankę dla najmłodszych, dzieci mogły ozdabiać wielkanocne pisanki, miały do dyspozycji różnorodne materiały, technika wykonania była dowolna. Pisanki dekorowali również Burmistrz, Zastępca Burmistrz, oraz Skarbnik Gminy Sompolno.  W strojach ludowych, z muzyką i śpiewem pomiędzy stoiskami przechadzali się członkowie zespołu Dębowiacy i Kapeli z Wesela. Piękna Kujawianka częstowała wszystkich słodkościami.

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc w organizacji kiermaszu Druhom z OSP  Sompolno i OSP Lubstów i Panu Andrzejowi Prętnickiemu.

 

 

Przeczytaj również: