2.8 C
Sompolno
czwartek, 28 września, 2023
Strona głównaAktualnościSompoleńskie Święto Sadów

Sompoleńskie Święto Sadów

W tym roku, 4 września, po raz pierwszy w gminie Sompolno obchodzono tak długo wyczekiwane i niezwykle ważne dla naszego regionu wydarzenie, którym była impreza pn. „Sompoleńskie Święto Sadów”.

Oprócz prezentacji, degustacji i sprzedaży produktów, imprezę wzbogaciły wydarzenia. towarzyszące – szkolenia
z zakresu ochrony roślin przed szkodnikami, przejażdżki bryczkami i konno oraz występy artystów z M-GOK: Sompoleńskiej Orkiestry Dętej z Mażoletkami, solistów,  grup tanecznych, Tik Bandu oraz grupy Session. W supporcie wystąpiła mocna grupa „Czwarty poziom” , a naszych milusińskich zabawiały Domisie. Wieczorną atrakcją był koncert zespołu PAPA D.

W trakcje Święta odbyły się również dwa konkursy na „Najsmaczniejszą Potrawę”, gdzie motywem przewodnim były owoce z naszych sadów oraz na „Najładniejsze Stoisko”. Do konkursu przytopiły trzy Koła Gospodyń Wiejskich: Marcjanki, Mąkolno, Sycewo oraz Sołectwo Sompolinek i Stowarzyszenie Kobiet Inicjatyw Wiejskich. Przygotowane, smaczne potrawy z owoców ,mogli spróbować wszyscy przybyli na  imprezę.

W konkursie kulinarnym I miejsce otrzymało Sołectwo Sompolinek za kaczkę nadziewaną jabłkami, II miejsce Koło Gospodyń z Sycewa za schab pieczony w jabłkach, III miejsce Stowarzyszenie Kobiet z Mąkolna za ciastka francuskie. Najładniejsze stoiska wykonały KGW Marcjanki, KGW Mąkolno i Stowarzyszenie kobiet z Mąkolna. Pozostałe uczestniczki otrzymały wyróżnienia. Nagrody w konkursie, w formie pieniężnej  zostały ufundowane przez Starostwo Powiatu Konińskiego.

Sompoleńskie Święto Sadów” to szansa promocji zarówno dla małych, średnich jak i dużych producentów owoców, którzy dzięki tej imprezie nawiązali wzajemne kontakty oraz promowali swoje produkty, integrując się wśród społeczności lokalnej i w całym powiecie konińskim.

To duże przedsięwzięcie dla Gminy, która podczas obchodów Święta Sadów zapewniła uczestnikom dobrą zabawę, jako podziękowanie za wieloletnie starania o najobfitsze zbiory.

Szczególne podziękowania dla sponsorów imprezy:

Gospodarstwo Sadownicze Agnieszka, Hubert Michalscy – Mostki

Apple Farm Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni, oddział w Mostkach

Wielkopolska Grupa Producentów Owoców FRUCTIS Sp. z o. o.

Gospodarstwo Ogrodnicze Witold Michalski z Sycewa

Ogrodnictwo Drzewa i Krzewy Ozdobne Anna i Leszek Gulczyńscy – Lubstów

Grupa Producentów Owoców ROYAL

Starostwo Powiatowe w Koninie 

Związek Wędkarski nr 8 w Sompolnie

POWIĄZANE

Popularne wpisy

Ostatnio komentowane