Dziś jest:

Sompolno seryjna złodziejka w rękach policjantów

Autor: / Możliwość komentowania Sompolno seryjna złodziejka w rękach policjantów została wyłączona / 618 Wyświetleń / 18 listopada 2015

Policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie zatrzymali 50-letnią kobietę, która przez miesiąc kradła w sklepie artykuły spożywcze i przemysłowe. Przyznała się do kradzieży, za które grozi jej do pięciu lat więzienia.

W piątek 13 listopada policjanci z Sompolna otrzymali informację o kradzieży w jednym ze sklepów. Na miejscu patrol zastał zatrzymaną 50-letnią kobietę, mieszkającą kilkaset metrów od wspomnianego sklepu. W ten piątkowy poranek kobieta ukradła artykuły za nieco ponad 40 zł, ale istniało prawdopodobieństwo, że kradła już w przeszłości.

Policjanci wraz z pracownikami sklepu szybko ustalili, że kobieta przez ostatni miesiąc była niemal codziennie w sklepie, i niemal codziennie kradła po kilka artykułów. Jej łupem padały m. in. proszki do prania, płyny do mycia naczyń, ryby mrożone, sery, cukierki, mleko, chipsy, a nawet bułki i chleb. Policjanci ustalili ponad wszelką wątpliwość, że kradzieże nie były spowodowane trudną sytuacją materialną kobiety. Zresztą podczas przesłuchania sama stwierdziła, że nie wie co nią kierowało. Kiedy udało jej się po raz pierwszy, zachęciło ją to do kolejnych występków.

Odpowie za kradzieże tzw. „czynem ciągłym”, gdyż dokonywane były na szkodę tego samego pokrzywdzonego. Suma strat spowodowana przez kobietę została oszacowana na 1200 zł. Usłyszała już zarzut i przyznała się do jego popełnienia.

Był to pierwszy konflikt z prawem 50-letniej mieszkanki Sompolna. Kodeks karny za kradzież przewiduje do 5 lat więzienia.

 

KMP w Koninie

Przeczytaj również: